×
Mobilā versija
Brīdinājums +10°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
15. jūlijs, 2015
Drukāt

Liepājā izstādīs Egona Peršēvica lielformāta tēlniecības darbus

Egona Zīverta fotoEgona Zīverta foto

Jaunās koncertzāles “Lielais Dzintars” rīkotā vasaras mākslas foruma “Atklāj savu dzintaru” ietvaros no 7. augusta līdz 13. septembrim Kurzemes lielākajā izstāžu zālē – Liepājas muzejā norisināsies Egona Peršēvica izstāde ar nosaukumu “мāксла”, LA.lv pastāstīja mākslinieks.

Tā būs īpaši Liepājai veltīta apjomīga personālizstāde, ko mākslinieks šobrīd vēl gatavo pēc Liepājas muzeja aicinājuma.

“Lai gan skaitliski izstādē darbu nebūs daudz, taču tie visi ir lielformāta un katrs ir pietiekami asociatīvi un telpiski spēcīgs, lai būtu pats savas izstādes vērts,” saka tēlnieks.

Šai izstādei mākslinieks veido vairākus jaunus objektus, kas iepriekš nekur nav izstādīti. Centrālais darbs būs idejiski daudzdimensionāla instalācija, kurā tēlnieks sakausējis ikvienam tuvas un viegli atpazīstamas ar Liepāju saistītās asociācijas: sauli, jūru, pludmali, mieru un metālu.

Savukārt muzeja pagalmā apmeklētāji varēs novērtēt jaunradītu darbu par brīvības tēmu, kas jau pirms izstādes atklāšanas nodēvēts par provokatīvu. Par to, vai tā ir, mākslinieks aicina katram pārliecināties pašam, jo būtiska mākslas sastāvdaļa ir diskusija, ko tā var izraisīt.

Tāpat būs skatāmi arī jau atzinību guvušie Egona Peršēvica lielformāta darbi, kas eksponēti vairākās izstādēs un saņēmuši dažādas prēmijas.

“Šī būs mana pirmā personālizstāde, vēlos tajā parādīt savus pašlaik nozīmīgākos darbus. Iespējams tādēļ tematiski tā būs blīva un varbūt pat pārsātināta,” skaidro Egons Peršēvics.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+