×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.7°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
18. marts, 2014
Drukāt

Liepājā izstādīs krāšņos Kurzemes kreklus

Krāšņs Rucavas krekls. 
Publicitātes fotoKrāšņs Rucavas krekls. Publicitātes foto

Trešdien, 19. martā, Liepājas muzeja Kurzemes tautastērpu informācijas centrs aicina piedalīties sarunā par Kurzemes tradicionālajiem lina krekliem, portālam LA.lv pavēstīja muzejā.

Sarunu ievadīs ekspresizstādes “Kurzemes krekli” atklāšana. Liepājas muzeja Kurzemes tautastērpu centra ratnīcas izstāžu zālē būs apskatāmi lina krekli no Liepājas muzeja bagātīgā krājuma. Citiem interesentiem ekspresizstāde būs skatāma līdz 13. aprīlim.

Iepazīšanās ar muzeja krājumos glabātajiem eksponātiem būs kā starta signāls plašākai sarunai par tradicionālajiem linu krekliem Kurzemes novados. To darināšanas veidi, rotāšanas paņēmieni un valkāšanas tradīcijas – par šiem jautājumiem savā pieredzē un atziņās dalīsies kreklu šūšanas un izšūšanas meistares un iesācējas.

Sarunu vadīs Liepājas muzeja Kurzemes tautastērpu informācijas centra vadītāja Lia Ģibiete. Īpašs akcents tiks likts uz šodienas apģērbā izmantojamām idejām no senā kreklu pūra. Uz sarunu īpaši gaidīti tie, kuri iecerējuši darināt Kurzemes lina kreklu pašu spēkiem.

Pirms 19. marta sarunas acinām apmeklēt Liepājas muzeja Kurzemes tautastērpu informācijas centra mājaslapu www.liepajasmuzejs.lv/lv/tic un virtuālā vidē apskatīt “Mēneša priekšmetu” – Rucavas krūmoto kreklu. Grezni izšūtais krekls nonācis muzejā 1927. gadā, tas iegūts no rucavnieka M. Trumpenieka.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+