Liepājā publiskās iestādēs un vietās izvieto 50 īpašas taktilās informācijas zīmes, lai vājredzīgiem un neredzīgiem cilvēkiem būtu vieglāk orientēties telpā.
Liepājā publiskās iestādēs un vietās izvieto 50 īpašas taktilās informācijas zīmes, lai vājredzīgiem un neredzīgiem cilvēkiem būtu vieglāk orientēties telpā.
Foto – portāls “liepajniekiem.lv”

Liepājā izvieto 50 īpašas zīmes, lai vājredzīgiem būtu vieglāk orientēties 0

Liepājā vairākās publiskās vietās uzstādītas taktilās informācijas zīmes, aģentūru LETA informēja pašvaldībā.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
TESTS. Jūsu īkšķu novietojums, sakrustojot pirkstus, atklāj daudz par jūsu personību 12
Veselam
7 produkti, kas visiem šķiet veselīgi, taču patiesībā tādi nav 16
“Pasažieriem bez sejas maskas var tikt atteikta iekāpšana transportlīdzeklī!” Paziņojums autobusa salonā samulsina braucēju 55
Lasīt citas ziņas

Taktilās zīmes izgatavotas, vadoties pēc universālā dizaina principiem. Tās veidotas tā, lai būtu noderīgas ne tikai vājredzīgiem un neredzīgiem cilvēkiem, bet arī ikvienam, kuram nepieciešama palīdzība, lai orientētos telpā. Zīmes ir veidotas kontrastējošas, lai tās varētu pamanīt vājredzīgi cilvēki, bērni un vecāka gada gājuma cilvēki. Tās ietver informāciju latviešu valodā un Braila rakstā, kā arī piktogrammu.

Pavisam uzstādītas 50 taktilās informācijas zīmes desmit dažādās publiskās vietās pilsētā – Liepājas pašvaldības administrācijas ēkā, Liepājas Sociālajā dienestā, Jaunliepājas poliklīnikā, Vecliepājas poliklīnikā, Liepājas Neredzīgo biedrības naktsmītnē “Dzīves skola”, Liepājas Neredzīgo biedrības telpās, Pensionāru dienas centrā, Nodarbinātības valsts aģentūras Liepājas filiālē un Valsts Sociālās apdrošināšanas aģentūras Liepājas reģionālās nodaļas telpās. Maijā zīmes tiks uzstādītas arī Liepājas Universitātes telpās.

CITI ŠOBRĪD LASA

Liepājas Neredzīgo biedrības valdes locekli Aigars Bušs portālam “liepajniekiem.lv” norādījis: “Taktilās zīmes neredzīgiem un vājredzīgiem cilvēkiem dod iespēju orientēties gan pilsētvidē, gan iekštelpās. Tā ir iespēja kļūt neatkarīgākam no līdzcilvēkiem un atbalsta personām. Ja cilvēks pats spēj atrast sev nepieciešamās vietas, kā arī orientēties gan telpā, gan pilsētvidē, tas noteikti ceļ viņa pašapziņu, viņš jūtas pārliecinātāks un drošāks, ka var patstāvīgi apmeklēt visas sev interesējošās vietas.”

Zīmes uzstādītas, īstenojot projektu “Saredzi citādāk”. Kopējais projekta finansējums ir 493 044 eiro, tajā skaitā Eiropas Reģionālā attīstības fonda līdzekļi veido 419 088 eiro. Vēl šajā projektā uzstādīs četras laipas izejās uz pludmali un piecas metāla taktilās kartes pilsētvidē, organizēs sociālās pilnveides nodarbības un informatīvus pasākumus cilvēkiem ar redzes traucējumiem, kā arī veidos īsfilmu par projektā paveikto.