×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.1°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
19. septembris, 2016
Drukāt

Liepājā koncertēs unikāls poļu jūrasbraucēju koris

Foto: youtube.comFoto: youtube.com

Svētdien, 25. septembrī plkst. 18 Liepājas promenādē koncertēs vīru jūrasbraucēju koris, kas Liepājā ieradīsies ar burinieku “Zawisza Czarny” no Polijas, LA.lv pastāstīja Liepājas Kultūras pārvaldes pārstāve Daira Bērtule.

Savukārt pirmdien, 26. septembrī no plkst. 10 līdz 18 burinieks promenādē būs atvērts apskatei apmeklētājiem.

Burinieka “Zawisza Czarny” vīru jūrasbraucēju koris ir vienīgais šāda veida koris Polijā un viens no labākajiem koriem šajā kategorijā pasaulē. Kora sastāvā ir 50 vīrieši vecumā no 18 līdz 70 gadiem, turklāt korī dzied vairāki tēvi kopā ar saviem dēliem.

Koris izpilda jūras ziņģes jeb shanty – dziesmas, kas senatnē tika bieži dziedātas, strādājot uz lielajiem tirdzniecības buru kuģiem. Arī mūsdienu izpratnē šīs dziesmas tiek dziedātas par darbu un sajūtām, esot jūrā. Tāpat kora repertuārā ir arī ceremoniālas dziesmas un mūsdienu jūras tautasdziesmas.

“Reizi gadā koris kā apkalpe kāpj uz burinieka “Zawisza Czarny” klāja un dodas atklātā jūrā, piestājot ostās, lai sniegtu koncertus un popularizētu ostas pilsētu Gdiņu. Korī dzied visa kuģa apkalpe tai skaitā kuģa kapteinis, matroži, bocmaņi, pavāri un citi,” stāsta Bērtule.

Lielākā daļa no kora dalībniekiem ir saistīti ar darbu jūrā, burāšana vai jūras kultūru, un kora biedru saikne ar mūziku nav nejauša. Starp koristiem ir vairāki dziedātāji un mūziķi no Gdiņas jūras ziņģu vai tautas mūzikas grupām. Turklāt daži no koristiem piedalās Gdiņas kultūras dzīves veidošanā, vadot projektus un organizējot pasākumus.

“Bez mūsu centieniem paplašināt repertuāru un neatlaidīga darbu pie kora mākslinieciskā līmeņa celšanas, plānojam organizēt arī vairākus seminārus jauniešiem ar mērķi veicināt interesi ne tikai mūzikā, bet arī burāšanā un laivu būvniecībā. Tuvākajos gados vēlamies pa jūras ceļiem apmeklēt Gdiņas partnerpilsētas. Ceram, ka šie apmeklējumi palīdzēs stiprināt kultūras saites starp partneru pilsētām un pieaugs interese par Gdiņu un jūrniecības tradīcijām gan jauniešu, gan pieaugušo starpā,” savus plānus iezīmē kora dalībnieki.

Koris savā četru gadu pastāvēšanas laikā ir ieguvis arī vairākas galvenās balvas Polijas lielākajos jūras zinģu festivālos. Šogad koris izdeva jau otro mūzikas albumu.


Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+