Praktiski
Svētki

Liepājā Kungu kvartālā notiks “Kartupeļu balle”. Ikviens varēs nobaudīt kartupeļu kukulīšus0

Foto-Shutterstock

Sestdien, 22. jūlijā, Kungu ielas radošajā kvartālā (Liepājā, Kungu ielā 24) norisināsies “Kartupeļu balle”. Pasākumā paredzēts mājražotāju un amatnieku tirdziņš, radošās darbnīcas, izzinošas meistarklases, degustācijas, muzikāli priekšnesumi, lustīgi danči, dzīvnieki no lauku sētas, kā arī jauno kartupeļu šķirņu apskate un degustācija.

Kā jau ierasts, arī “Kartupeļu ballē” vietējo mājražotāju Zaļajā tirdziņā varēs iegādāties smeķīgus gardumus un čaklo amatu meistaru darinājumus.

Neatņemama “Kartupeļu balles” svinību sastāvdaļa ir pats kartupelis, tāpēc paralēli svētku tirdziņam tiks iekurts arī Kungu kvartāla pavards, kur uz dzīvās uguns gatavosies īsts kurzemnieku ēdiens ar seno laiku garšu buķeti – kartupeļu kukulīši, kurus nobaudīt varēs ikviens apmeklētājs. Tāpat īstu gardēžu vilinājumu būs sarūpējis uzņēmums “Green Hive”, kurš apmeklētājiem piedāvās uz vietas ceptas gardas un kraukšķīgas kartupeļu pankūkas ar čilli medu, kuru tapšanā varēs iesaistīties arī paši pasākuma apmeklētāji, tādējādi apgūstot kartupeļu pankūku gatavošanas iemaņas.

SIA “Māras Lācis” uztura speciāliste Līga Jaunzema lekcijā “Kartupeļi veselībai” pastāstīs interesantus faktus par mūsu latviešu “otro maizi” – kartupeļiem, kuri mūsdienās ir neatņemama ikdienas maltīšu sastāvdaļa, un uzzināsim, kādas ir kartupeļu labās īpašības un kā tie ietekmē mūsu veselību.

Starp Kartupeļu balles svētku aktivitātēm būs arī radošās darbnīcas bērniem “Smilšu aplikācijas” un “Kartupeļu figūras un zīmogi”, kā arī jauno kartupeļu šķirņu apskate un degustācija.

Pasākuma apmeklētāji varēs izmēģināt savus spēkus kartupeļu ātrmizošanas un ātrlasīšanas sacensībās, kur uzvarētājam būs sagatavotas arī pārsteiguma balvas no Kungu kvartāla atbalstītājiem.
Baudīsim mājražotāju sagatavotos labumus, iegādāsimies ar rokām darinātas skaistumlietas, atpūtīsimies un svinēsim svētkus kopā!

LA.lv