Latvijā
Kriminālziņas

Liepājā mātei par meitas sišanu piespriež piespiedu darbu0


Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto – Shutterstock

Kurzemes rajona tiesa Liepājā piespriedusi piespiedu darbu sešu bērnu mātei par savas meitas sišanu, savukārt Daugavpils tiesa patēvam par bērna iekaustīšanu piemēroja reālu cietumsodu, liecina publiski pieejamie tiesas spriedumi.

No Kurzemes rajona tiesas sprieduma izriet, ka pērn novembrī iereibusi māte ar plaukstu vismaz reizi iesitusi meitai pa seju, bet vēl vienu reizi sitiens izdarīts ar dūri, kā rezultātā meita atsitās ar galvu pret sienu. Pēc tam apsūdzētā satvērusi meitu ar roku aiz kakla un situsi viņas galvu pret sienu.

Meitenei mediķi konstatēja zemādas asinsizplūdumu kakla rajonā, galvas smadzeņu satricinājumu, kas pēc sava rakstura pieskaitāmi pie viegliem miesas bojājumiem.

No tiesas sprieduma izriet, ka apsūdzētā nav sodīta, ir precējusies, strādā un apgādībā viņai seši bērni.

Prokuratūra noslēdza ar apsūdzēto vienošanos par sodu, proti, piespiedu darbu uz 150 stundām ar probācijas uzraudzību uz vienu gadu. Tiesa šo sodu akceptēja.

Tikmēr Daugavpils tiesa kādam patēvam par mazgadīgā bērna sišanu piespriedusi reālu cietumsodu.

Spriedums šajā lietā liecina, ka 2016.gada augustā iereibušais patēvs iesitis mazgadīgajam pa pakausi un pēc tam ar dūri deniņu rajonā, tāpēc bērns nokrita uz zemes un zaudēja samaņu.

Mediķi bērnam konstatēja vidējas pakāpes pēctraumatiskā stresa sindromu ar bailēm no situācijas atkārtošanās, domām par konfliktiem ģimenē, drošības izjūtas trūkumu un pastāvīgu

trauksmi.

Apsūdzētais iepriekš bijis sodīts par zādzību, taču no cietumsoda atbrīvots pirms termiņa. Tiesa par sišanu bērnam piesprieda septiņu mēnešu cietumsodu, taču, pievienojot neizciesto sodu, kā galīgo sodu noteica brīvības atņemšanu uz vienu gadu un vienu mēnesi. Apsūdzētajam kā atbildību mīkstinošus apstākļus novērtēja vainas atzīšanu un izdarītā nožēlošanu.

LA.lv