Latvijā
Sabiedrība

Liepājā NBS aizturējuši drona operatoru kuģu piestātnes apkārtnē0


Drons. Ilustratīvs attēls
Drons. Ilustratīvs attēls
Foto: Sintija Zandersone/LETA

Šonedēļ – 21. un 22.martā – Nacionālie bruņotie spēki (NBS) identificējuši bezpilota lidaparātus Rīgā un Liepājā, kas bija ielidojuši militārā objekta lieguma zonā, tā šodien portālam “La.lv” paziņoja Aizsardzības ministrijas (AM) Militāri publisko attiecību departamenta Preses nodaļas vecākā eksperte Aiva Kokoriša.

Šodien Liepājā virs 84.kuģu piestātnes tika pamanīts bezpilota lidaparāts. NBS aizturēja drona operatoru un tālāk nodeva Valsts policijai.

Savukārt vakar, 21. martā, NBS netālu no Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijas Rīgā identificēja bezpilota lidaparātu, kas bija ielidojis lieguma zonā – tuvāk par 500 metriem no militārā objekta. Militārā policija aizturēja bezpilota lidaparāta operatorus, kas tālāk nodoti Valsts policijai.

“Aicinu iedzīvotājus būt uzmanīgiem, kā arī ievērot un respektēt noteikumus, kas regulē bezpilota lidaparātu lidojumus virs militārajiem objektiem, lai izvairītos no nepatīkamiem starpgadījumiem, kas var ietekmēt drošību, kā arī neradītu zaudējumus lidaparātu īpašniekiem, ” uzsver aizsardzības ministrs Artis Pabriks.

Bezpilota gaisa kuģu lidojumus regulē Ministru kabineta noteikumi Nr. 737, kuros noteiktas pamatprasības bezpilota gaisa kuģu lidojumu veikšanai, tajā skaitā lidojumu drošības prasības, kā arī teritorijas, virs kurām aizliegts veikt bezpilota gaisa kuģu lidojumus. Piemēram, noteikts aizliegums veikt bezpilota gaisa kuģu lidojumus virs militārajiem objektiem un to tuvumā, virs lidlaukiem un citās kritiskās infrastruktūras.

Saistītie raksti

Saskaņā ar normatīvajiem aktiem bezpilota gaisa kuģi lidojumus veic noteiktā attālumā no militārās infrastruktūras objektiem, kuri tiek izmantoti Nacionālo bruņoto spēku vajadzībām, izņemot gadījumus, kad lidojums ir saskaņots ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem.

Bezpilota gaisa kuģa lidojumus veic ne tuvāk par 500 m no karakuģiem ostas akvatorijā un jūrā un neveic gaisa telpas aizliegtajās zonās, īslaicīgi rezervētajās zonās un īslaicīgi norobežotajās zonās, kas izveidotas Nacionālo bruņoto spēku vajadzībām to aktīvās darbības laikā.

 

LA.lv
AD
Artis Drēziņš
Latvijā
Meitai bail: grib, lai tēvs pēc iespējas ilgāk atrodas cietumā
3 stundas
IE
Ināra Egle
Latvijā
VIDEO: Demonstrācijā cer atmodināt Dundagu
3 stundas
MZ
Māris Zanders
Latvijā
Māris Zanders: Izklaide ar nosaukumu “nu, valdība kritīs?”
3 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

SD
Sandra Dieziņa
Ekonomika
Konkurentu cīņas Tukumā: “Rimi” neļauj “Lidl” izmantot piebraucamo ceļu 1
45 minūtes
LE
LETA
Dabā
Latvijai tuvojas karstuma vilnis? Sinoptiķi nāk klajā ar negaidītu prognozi
1 stunda
MZ
Māris Zanders
Latvijā
Māris Zanders: Izklaide ar nosaukumu “nu, valdība kritīs?”
3 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Nesodāmības gaisotne VUGD: likums pārkāpts, budžetam nodarīti zaudējumi, bet vainīgo nav 1
1 stunda
IE
Ināra Egle
Latvijā
VIDEO: Demonstrācijā cer atmodināt Dundagu
3 stundas