×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.6°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
5. septembris, 2014
Drukāt

Liepājā notiks Sandras Krastiņas izstāde

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Piektdien, 12. septembrī, plkst. 17 Liepājas muzejā lielajā izstāžu zālē atklās mākslinieces Sandras Krastiņas gleznu izstādi “No Austrumiem. No Rietumiem”, liecina informācija muzeja mājas lapā.

Izstādes vadmotīvs ir gleznotās vides un personāžu atrašanās katram savā laika dinamikas nogrieznī, tādā kā klātbūtnē un prombūtnē vienlaikus. Uzmanības centrā ir cilvēka un telpas, savas zemes mijiedarbība, kur telpveidi var pieņemt gan kā dzīves – tātad piederības – vietu, gan arī kā garām slīdošu nejaušu ainavu, kam ar personāža raksturojumu nav saistību. Tomēr tieši saturiski neatkarīgu attēlu pārklājumā veidojas gleznas veselums. Austrumi un Rietumi minēti kā dažādu pieredžu mantojums vai pretēji atskaites punkti, no kuriem izejot vai uz kuriem ejot, attēla vēstījums var tikt tulkots vairākās nozīmēs.

Sandra Krastiņa pieder pie mākslinieku paaudzes, kas latviešu mākslas telpā ienāca 20. gadsimta 80. gadu sākumā. Kopā ar savas paaudzes jaunajiem gleznotājiem Aiju Zariņu, Ievu Iltneri, Jāni Mitrēvicu, Edgaru Vērpi u. c. viņa radikāli mainīja sabiedrībā pastāvošos priekšstatus par latviešu tradicionālo glezniecību. Radošo darbību sākot ar figurālo glezniecību, Sandra Krastiņa 90. gados pamazām pievērsās abstrakcijai. Par nozīmīgāko izteiksmes līdzekli mākslinieces glezniecībā kļuva krāsa.

2012. gadā par savu personālizstādi Rīgā māksliniece nominēta prestižajai Purvīša balvai. Sandra Krastiņa rīkojusi vairākas personālizstādes, kā arī aktīvi piedalījusies grupu izstādē gan Latvijā, gan ārzemēs, piemēram, Francijā, Krievijā, Vācijā, Lietuvā, Zviedrijā, Kanādā u.c.

Sandras Krastiņas darbi atrodas Latvijas Nacionālā mākslas muzeja kolekcijā, Latvijas Mākslinieku savienības muzejā, Valsts Tretjakova mākslas galerijā Maskavā, Ludviga muzejā Āhenē, uzņēmuma UPB mākslas kolekcijā, kā arī citās privātkolekcijās Latvijā un ārzemēs.

Izstāde skatāma līdz 12. oktobrim. Ieeja izstādē – bezmaksas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+