Sports
Citi sporta veidi

Liepājā par 7,5 miljoniem eiro būvēs tenisa halli0


Uldis Sesks
Uldis Sesks
Foto – Karīna Miezāja

Liepājas pašvaldība ar AS “UPB” šodien parakstījusi 7,5 miljonus eiro vērtu līgumu par tenisa halles būvniecību Liepājā, Liedaga ielā 5, aģentūru LETA informēja Liepājas domē.

Projekta plānots īstenot četrās kārtās, uzbūvējot starptautisku turnīru rīkošanai atbilstošu tenisa halli un labiekārtojot apkārtējo teritoriju, tostarp izbūvējot āra tenisa un pludmales tenisa laukumus, kā arī sporta spēļu laukumu.

Pirmajā kārtā paredzēta universāla sporta spēļu laukuma un ielu vingrošanas rīku laukuma izbūve un teritorijas labiekārtošana.

Otrajā kārtā izbūvēs halli ar pieciem slēgtiem tenisa kortiem un labiekārtos apkārtējo teritoriju, kā arī ierīkos autostāvvietas. Papildus tenisa hallei tiks izbūvēts arī administratīvais korpuss, kur pirmajā stāvā paredzētas sportistu un treneru ģērbtuves, treniņu un sporta inventāra telpas. Ēkas otrajā stāvā plānota trenažieru zāle, komandu ģērbtuves un halles administrācijas telpas.

Projekta trešajā kārtā plānota āra tenisa laukumu, kā arī iesildīšanās sienas un laukuma izbūve un teritorijas labiekārtošana.

Savukārt noslēdzošajā ceturtajā kārtā plānota āra pludmales tenisa laukumu izbūve.

Halles būvniecību plānots sākt šīs vasaras beigās. Noslēgtais līgums paredz, ka UPB pusotra gada laikā jāizstrādā būvprojekts, pamatojoties uz SIA “Nams” izstrādāto būvprojektu minimālajā sastāvā, kā arī jāveic būvdarbi un autoruzraudzība.

Jau ziņots, ka UPB uzvarēja konkursā par Liepājas tenisa halles projektēšanu un būvniecību, šos darbus piedāvājot veikt par 7 513 290 eiro bez pievienotās vērtības nodokļa. Tenisa halles būvniecība tiks līdzfinansēta no valsts un Liepājas pašvaldības budžeta līdzekļiem.

AS “UPB” ir viens no vadošajiem industriālajiem koncerniem Latvijā, kas jau 26 gadus darbojas gan Latvijas, gan ārvalstu tirgos. 2016.gadā “UPB” strādāja ar 115,33 miljonu eiro apgrozījumu. Akciju sabiedrības peļņa 2014.gadā sasniedza 4,96 miljonus eiro, 2015.gadā – 4,09 miljonus eiro, bet 2016.gadā – 6,09 miljonus eiro, liecina “Firmas.lv” informācija.

LA.lv