Ekonomika
Bizness

Liepājā par nakšņošanu “Prāta Vētras” koncerta naktī prasa neprātīgas cenas13

Foto: LETA

Dienā, kad Liepājā notiks populārās grupas “Prāta Vētra” koncerts, kas plānots 20. jūlijā, strauji pieaugušas nakšņošanas izmaksas.

Kā liecina “LA” izpēte, cenas viesnīcās un apartamentos sasniegušas teju vai astronomisku līmeni.

Piemēram, lai divi cilvēki vienu nakti pārnakšņotu ekonomiskas klases numurā viesnīcā pusotru kilometru no pilsētas centra, kas ir vienkāršs numurs ar privātu vannas istabu un televizoru, jārēķinās ar 269 eiro.

Savukārt standarta divvietīgs numurs četrzvaigžņu viesnīcā 900 metru no centra, kuras tuvumā ir pludmale, maksā jau 459 eiro diennaktī.

No 681 eiro diviem cilvēkiem par nakti būtu jāšķiras tad, ja izvēlētos brīvdienu māju 1,1 km no centra, kuras novērtējums “booking.com” vietnē ir izcils – 9,5 no 10. Tiesa, pieejama tikai viena šāda nakšņošanas vieta.

Ir pieejams arī dzīvoklis ar skatu uz jūru par 188 eiro par nakti, bet dzīvoklis ar skatu uz ezeru maksā 255 eiro par nakti.

Spriežot pēc “booking.com” pieejamās informācijas, 96 % naktsmītņu uz 20. jūliju jau rezervētas.

Sazinoties ar viesnīcu “Līva”, noskaidrojām, ka brīvu nakšņošanas vietu vairs nav, jo tās visas jau rezervētas jau no janvāra. Arī viesnīcā “Europa City Amrita Hotel” administratore norādīja, ka visas vietas jau rezervētas.

Liepājā pavisam ir ap 1500 gultasvietu, bet pieprasījums uz šādu vērienīgu pasākumu varētu būt ap 20 tūkstošiem. Izstiepies vai saraujies, bet vietu ir tik, cik ir, situāciju komentē Liepājas reģiona tūrisma informācijas biroja vadītāja Inta Šoriņa.

Tiesa, visu nakšņotgribētāju apkalpošanā tik lielu pasākumu laikā iesaistās arī apkārtējie novadi un kopējais gultasvietu, ieskaitot dzīvokļus, skaits varētu būt līdz 4,5 – 5 tūkstošiem. Šādu pasākumu laikā ar savu piedāvājumu attiecīgi reaģē arī biznesa uzņēmumi.

Šoriņa norādīja, ka viesnīcu bizness ir privāts un viesnīcnieki paši izlemj, kā reaģēt uz pasākumu, ko rīko neatkarīga producentu kompānija.

“Kā nu kurš reaģē – cits ar adekvātām cenām, cits ar neadekvātām. Kad parādās šādas cenas, klienti arī tās izvērtē,” sacīja Šoriņa, liekot noprast, ka klientiem ar savu maciņu ir visas tiesības akceptēt šādas cenas vai nē.

Šādi lieli pasākumi ienes korekcijas arī apkārtējo novadu biznesa jomā, kur ieguvēji ir arī citi – Kuldīgas, Ventspils, Saldus novadi, uzskata Šoriņa. Viņa pieļauj, ka “Prāta Vētras” koncerts ir tikai daļa no nedēļas nogales piedāvājuma tiem pilsētas apmeklētājiem, kas ierodas no tālākiem novadiem un izvēlējušies nedēļas nogali pavadīt vēju pilsētā, kur ir plašs piedāvājums arī aktīvās atpūtas cienītājiem.

Arī Latvijas viesnīcu un restorānu asociācijas izpilddirektore Santa Graikste skaidro – tā ir starptautiskajā līmenī ierasta prakse, ka, notiekot lieliem pasākumiem, izstādēm, koncertiem vai sporta pasākumiem, pieaug naktsmītņu cena.

“Nevar teikt – adekvātas vai neadekvātas cenas, jo tas ir privāts bizness, kas tās nosaka. Mēs cenas nevaram regulēt, šāda mehānisma nav.

Acīmredzot, uzņēmēji ir pārliecināti, ka koncerta apmeklētāji izvēlēsies naktsmīni par šādām cenām,” sacīja Graikste.

Šāda pasākuma dēļ jaunas viesnīcas netiks būvētas, taču tā ir iespēja apkārtējo novadu uzņēmējiem nopelnīt, viņa sacīja, piebilstot, ka “noteikti katram latvietim Liepājā ir draugi, radi vai paziņas, kur palikt”.

Kā redzams biļešu tirdzniecības vietnē, grupas “Prāta vētra” koncerts Latvijā Liepājā 20. jūlijā ir jau izpārdots – šonedēļ tika nopirktas pēdējās biļetes. Koncerts Liepājas stadionā “Daugava” kopumā uzņems 28 000 klausītāju.

Jāpiebilst, ka 20. jūlijā uz Liepāju kursēs speciāls vilciens no Rīgas. Kā liecina informācija Autotransporta direkcijas mājaslapā, Sabiedriskā transporta padome marta nogalē apstiprinājusi priekšlikumu par papildus vilciena (6 vagonu sastāvs) norīkošanu no Rīgas uz Liepāju 20. jūlijā (ap pulksten 14) un no Liepājas uz Rīgu 21. jūlijā (ap pulksten 1 naktī).

Tādējādi grupas fani no Rīgas, Jelgavas, Dobeles, Saldus, Skrundas ērtāk varēs nokļūt uz koncertu Liepājā un pēc koncerta tikt atpakaļ. “Pasažieru Vilciena” mājaslapā gan vēl nav atrodama iespēja nopirkt biļetes uz šo reisu.

LA.lv
SD
Sandra Dieziņa
Ekonomika
Milova kļūst par vienīgo patieso labuma guvēju arī “Latvijas Tiltos”
17 stundas
LE
LETA
Ekonomika
EP atbalsta Lagardas iecelšanu ECB prezidentes amatā
18 stundas
LE
LETA
Ekonomika
Lielā pieprasījuma dēļ Latvijas Bankā izķer piemiņas monētas “Uzlecošā saule”
18 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LL
Lato Lapsa
Latvijā
Neizdodas finanšu ministra Reira “gājiens ar Ploku” 2
2 stundas
LE
LETA
Latvijā
Ģirģens uzdod policijai izvērtēt, vai sākt kriminālprocesu par saslimšanas gadījumiem Siguldā
8 minūtes
EL
Egils Līcītis
Latvijā
Egils Līcītis: Tāds humors tautai nepatīk 1
3 stundas
LE
LETA
Dabā
Sāksies astronomiskais rudens. Latvijai tuvojas siltā atmosfēras fronte
28 minūtes
LA
LA.LV
Latvijā
Ugunsgrēkā dzīvoklī Rīgā bojā gājuši divi cilvēki: dzīvību zaudējis arī nepilngadīgs bērns
1 stunda