Latvijas hokeja čempionāta finālsērijas spēle, kurā tiekas Ogres “Kurbads” un HK “Liepāja” komandas Vidzemes ledus hallē.

“Liepāja” par vēl vienu uzvaru tuvāk Latvijas zeltam 0

Latvijas hokeja virslīgas finālsērijas ceturtajā spēlē svētdien “Liepāja” ar rezultātu 6:4 (1:3, 3:0, 2:1) izbraukumā pieveica Ogres “Kurbadu”, nokļūstot panākuma attālumā no valsts čempiona titulu.
Uzvarētājiem pa diviem vārtiem guva Egils Kalns un Iļja Makarovs. “Liepāja” sērijā līdz četrām uzvarām izvirzījusies vadībā ar 3-1.
Rezultātu jau trešajā minūtē atklāja “Kurbada” hokejists Toms Zeltiņš. Arī turpinājumā mājiniekiem bija pārsvars, tomēr trešdaļas vidū Edgars Beizaks pie zilās līnijas apzaga Edmundu Knikstu un panāca 1:1. Trešdaļas vidū gan “Kurbads” ieguva divu vārtu pārsvaru, jo divreiz izcēlās Edgars Adamovičs – vispirms viņš pēc pieredzējušā Aleksandra Macijevska piespēles vairākumā iemeta ripu vārtu tālajā stūrī, bet 16 sekundes pirms perioda beigām pēc Gata Gricinska uzmetiena pielaboja ripu vārtu priekšā un rezultāts kļuva 3:1.
Otrās trešdaļas ievadā “Liepājai” bija divi vairākumi pēc kārtas, tomēr tie netika izmantoti un likās jau, ka mājinieki atgūs iniciatīvu. Tas gan neizdevās, jo trešdaļas vidū “Kurbads” īsā brīdī tika pie vēl diviem noraidījumiem un lielo vairākumu “Liepāja” izmantoja – pēc Bruno Zabja piespēles paralēli laukumam no iemetiena apļa izcēlās Egils Kalns. Nepilnas divas minūtes vēlāk pēc Romāna Ņekļudova piespēles vārtus guva Iļja Makarovs un liepājnieki panāca 3:3, bet 12 sekundes pirms pamatlaika beigām Makarovs bija pirmais pie atlēkušās ripas un jau viesiem deva vadību.
Trešās trešdaļas astotajā minūtē, spēlējot mazākumā, Zabis atņēma ripu mājiniekiem un pretuzbrukumā piespēlēja Kalnam, kurš jau ieraidīja tukšos vārtos un izvirzīja liepājniekus priekšā ar 5:3. Tiesa, vienus vārtus “Kurbads” drīz vien atguva, kad pēc Jāņa Straupes lieliskas piespēles Gricinskis izcēlās no vārtu priekšas.
Jau vairāk nekā divas minūtes pirms pamatlaika beigām “Kurbads” nomainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju un “Liepāja” ieraidīja ripu tukšos vārtos, izceļoties Zabim. Pašās dueļa beigās laukumā arī izcēlās rupjība, kad pacietību zaudēja Adamovičs, iesitot guļošam pretiniekam.
Sestdien sērijas trešajā spēlē, kas arī notika “Kurbada” laukumā, uzvaru ar 4:2 svinēja viesi. Savukārt pirms tam Liepājā uzvaras tika dalītas uz pusēm – sērijas pirmajā mačā ar 5:3 uzvarēja “Kurbads”, bet otrajā cīņā ar 3:2 revanšējās “Liepāja”.
Titulu liepājnieki varēs nodrošināt jau otrdien, kad uzņems “Kurbadu” savā laukumā.
“Kurbads” trešo gadu pēc kārtas spēlē Latvijas čempionāta finālā, taču pie zelta medaļām komandai tā arī nav izdevies tikt.

“Man ir lauzta kāja un deguns, pārsista piere, pamatīgs smadzeņu satricinājums…” Horens Stalbe Dobelē nežēlīgi piekauts 33
Putinam draud briesmas, par kurām pagaidām zina tikai nedaudzi 15
Mājas
12 senlatviešu ticējumi par Jurģu dienu: kāda šī diena, tāda visa vasara? 25

“Mogo” izcīna bronzas medaļas
Rīgas “Mogo” hokejisti svētdien guva trešo uzvaru Latvijas čempionāta bronzas sērijā, tādējādi sezonu noslēdza ar izcīnītu trešo vietu.
“Mogo” ar 4:1 (1:0, 2:1, 1:0) uzveica citu Rīgas komandu “Prizma”, sērijā līdz trim uzvarām triumfējot ar 3-1.
Mača rezultātu pirmā perioda pēdējā minūtē atklāja “Mogo” uzbrucējs Rūdolfs Prūsis, bet otrās trešdaļas piektajā minūtē mājinieku aizsargs Aleksandrs Baburins panāca izlīdzinājumu.
Trešdaļas vidū Edgars Kurmis vēlreiz izvirzīja vadībā viesu komandu, bet pēc piecām minūtēm “Mogo” spēlējošais ģenerālmenedžeris Elviss Želubovskis panāca divu vārtu pārsvaru.
Septiņas minūtes pirms trešā perioda beigām “Mogo” uzbrucējs Miks Lipsbergs guva ceturtos vārtus pērnās sezonas čempionu labā, panākot jau 4:1.
Šīs sērijas pirmajā spēlē “Mogo” savā laukumā “Inbox.lv” hallē uzvarēja ar 3:1, bet otrajā mačā turpat “Prizma” revanšējās ar 2:0. Savukārt sestdien “Mogo” viesos guva ļoti pārliecinošu uzvaru ar 8:2, tiesa, pēdējās četras ripas iemetot mača izskaņā jau tukšos pretinieku vārtos.
Pērn pavasarī “Mogo” par Latvijas čempionvienību hokejā kļuva pirmoreiz vēsturē, bet pirms šīs sezonas tā neslēpa, ka cīnīsies par zeltu arī šosezon.