×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.1°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
28. oktobris, 2014
Drukāt

Liepājā pasaulē nākuši trīnīši (1)

Foto: FotoliaFoto: Fotolia

Liepājas reģionālajā slimnīcā vakar pasaulē nākuši trīnīši. Šie ir pirmie šogad Liepājā dzimušie trīnīši, turklāt tas ir pirmais šāds notikums Liepājā ne vien kopš nesenās slimnīcas dzemdību nodaļas rekonstrukcijas, bet arī ilgākā laika posmā, informēja slimnīcas sabiedrisko attiecību speciāliste Indra Grase.

Visi trīs jaundzimušie ir zēni. Vecāki viņiem devuši vārdus Silvestrs, Alens un Matīss.

Kā pastāstīja Grase, māmiņa un jaundzimušie jūtas labi. Mājās mazos brālīšus gaida vecākais brālis – astoņgadīgais Darens.

Šie ir ceturtie šogad Latvijā piedzimušie trīnīši, liecina aģentūras LETA arhīva informācija.

Ģimenei tuvākajā laikā tiks izmaksāts vienreizējs valsts pabalsts 8538 eiro apmērā, sacīja Labklājības ministrijas (LM) pārstāve Marika Kupče. Ministrijas speciālisti sagatavos rīkojuma projektu par pabalsta piešķiršanu un pieteiks to izskatīšanai valdībā.

Visdrīzāk, lēmums par pabalsta izmaksu tiks pieņemts nākamnedēļ, 4.oktobrī.

LM atgādina, ka pabalsts ir paredzēts ģimenes materiālai atbalstīšanai, ņemot vērā, ka trīs bērnu vienlaicīgas piedzimšanas un kopšanas dēļ rodas ievērojami lielāki papildu izdevumi.

Arī Liepājas domes saistošie noteikumi paredz pabalstu izmaksu jaundzimušajiem liepājniekiem – 1450 eiro par katru no trīnīšiem. Līdz ar to šī ģimene no pašvaldības varēs saņemt 4350 eiro lielu pabalstu, informēja Liepājas domes sabiedrisko attiecību speciāliste Dace Ķēde.

Saistošie noteikumi paredz, ka pabalstu var pieprasīt no bērna astotās dzīvības dienas, bet ne vēlāk kā sešus mēnešus pēc bērna piedzimšanas dienas.

Liepājas domes pārstāvji tuvākajā laikā plāno apciemot šo ģimeni, lai apsveiktu ar priecīgo notikumu, piebilda Ķēde.

Jau ziņots, ka pirmie trīnīši šogad nāca pasaulē 7.maijā Rīgas Dzemdību namā, otrie – 10.maijā Rīgas Paula Stradiņa Klīniskajā universitātes slimnīcā, trešie – 28.maijā Rīgas Dzemdību namā. Pirmajos divos gadījumos ģimenēs piedzima viena meitene un divi puikas, bet trešajā – trīs meitenes.

Pēdējos gados visvairāk trīnīšu pasaulē nācis 2011.gadā, kad trīnīši piedzima piecās ģimenēs. Kopš 2005.gada kopumā Latvijā trīnīši nākuši pasaulē 25 ģimenēs.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Dziedi māmiņ “Aijā žūžu”,
    Visu mūžu Tavs es būšu!
    Lāča bērns, kam ogas lasīs,
    Lāča bērns, kas medu prasīs!
    APSVEICU VECĀKUS un citus radiņus,lai puisīši aug stipri kā Latvijas ozoli!

Draugiem Facebook Twitter Google+