Latvijā
Novados

Spēcīgais vējš lauž kokus. Brīdina par vētru0


Liepājā Lāčplēša parkā stiprais vējš nogāzis koku.
Liepājā Lāčplēša parkā stiprais vējš nogāzis koku.
Foto: Nataļja Vecvagare/Twitter profils

Sinoptiķu prognozes, ka šodien, 26.septembrī, vējš Liepājā un citviet Kurzemes piekrastē sasniegs vētras spēku, piepildījušās – pēcpusdienā vējš brāzmās pūš ar ātrumu vairāk nekā 27 metri sekundē, ziņo Kurzemes portāls “liepajniekiem.lv”.

Lasītāji vēsta, ka daudzviet pilsētā stiprais vējš lauž ne vien koku zarus, bet arī dekoratīvos krūmus un kokus. Bet Stendera ielā vējš apgāzis ceļa zīmi – uzgāzis to virsū kādai automašīnai un to sabojājis.

Ceļa zīme krītot uzkritusi vieglajai automašīnai uz aizmugures durvīm un izsitusi aizmugures stiklu. Notikuma vietā strādāja Valsts policijas darbinieki.

Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes priekšnieka palīdze Madara Šeršņova “liepajniekiem.lv” pastāstījusi, ka 26.septembrī Valsts policijā pusstundas laikā ir saņemti vairāki telefona zvani par vēja izdarītajiem postījumiem.

Ap pulksten 14. saņemta informācija par to, ka Liepājā, Stendera ielā, automašīnai “Audi” uzkrita virsū ceļa zīme, kā rezultātā tika izsists aizmugurējais logs. Savukārt Nīcā kāds vīrietis konstatējis, ka vēja rezultātā kaut kas esot uzkritis uz viņa automašīnas “Chrysler”, kā rezultātā ir bojāts priekšējais labais spārns.

Savukārt Liepājā, Ganību un K.Ukstiņa ielas krustojumā, konstatēts, ka vējš nolauzis luksoforu. Tāpat konstatēts, ka nolauzts vēl viens luksofors pie tirdzniecības nama Klaipēdas ielā.

Tikmēr Komunālās pārvaldes sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls skaidroja, ka uzņēmuma darbinieki apsekojot pilsētu, bet nopietni postījumi līdz šim nav konstatēti: “Norautas koku lapas, kastaņi, pāris nolauzti zari. Ed.Veidenbauma ielā vējš sagāzis žogu.”

Ugunsdzēsēji glābēji līdz šim saņēmuši vienu izsaukumu likvidēt vēja radītās sekas, portālam pastāstīja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā speciāliste Vendija Pikše.

“Tas saņemts pulksten 13.57 uz Grobiņas novada Medzes pagastu, kur uz ceļa braucamās daļas bija nokritis koks. Glābēji ar motorzāģi sazāģēja koku un atbrīvoja brauktuvi,” teikusi Pikše.

Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas (SEZ) pārvaldes sabiedrisko attiecību speciāliste Līga Ratniece-Kadeģe savukārt “liepajniekiem.lv” skaidroja, ka kulmināciju vējš šodien sasniedzis pirms pl. 15 dienā: “Kā vēsta ostas Kapteiņdienesta informācija, šodien stiprākais vējš reģistrēts ap pulksten 14.50, kad Dienvidrietumu vējš brāzmās sasniedza 27,3 metrus sekundē.”

Kapteiņdienesta rīcībā esošās prognozes rāda, ka stiprais vējš turpināsies līdz pulksten 20 vakarā, kad tas varētu sākt mazināties – brāzmās pūst ar ātrumu 24 līdz 25 metri sekundē. Savukārt pierimt vējš varētu vien ceturtdien no rīta.

Ratniece-Kadeģe apstiprina, ka spēcīgā vēja dēļ ir ierobežots darbs Liepājas ostā – kuģu iekraušanas un izkraušanas darbi nenotiek. Tāpat ostā neienāk un no tās neiziet kuģi.

Kuģu satiksmei netiek izgriezts arī O.Kalpaka tilts. To tehnisku iemeslu dēļ neizgriež, ja vēja ātrums pārsniedz 14 metrus sekundē.

Kā vēstīja sinoptiķu prognozes, vētra Baltijas jūrā pie Kurzemes izraisīs līdz pieciem metriem augstus viļņus, līdz ar ko ūdens līmenis Liepājā varētu kāpt 80 centimetrus virs vidējā jeb pusmetru augstāk nekā otrdien, 25.septembrī.

Kā vēsta ostas Kapteiņdienesta informācija, šīs prognozes nav piepildījušās. “Ūdens līmenis paaugstinājies par 40 centimetriem, kas ir nedaudz,” tā Ratniece-Kadeģe pavēstījusi portālam “liepajniekiem.lv”.

Tikmēr meterorologs Jānis Trallis šo pēcpusdien ap pulksten 17 ziņo Twitter, ka Rīgas ostā vējš sasniedzis jau 24 metrus sekundē, Salacgrīvas ostā līdz 27 metriem sekundē, Irbes jūras šaurumā līdz 30 metriem sekundē, bet Liepājas ostā līdz 29 metriem sekundē.

Glābēji līdz šim saņēmuši 46 izsaukumus par vēja radītajiem postījumiem

RValsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) līdz trešdienas plkst.19.30 saņēmis 46 izsaukumus saistībā ar vēja radītajiem postījumiem, aģentūru LETA informēja VUGD.

Izsaukumi lielākoties saistīti ar lauztiem kokiem, kas pārlūzuši pāri ceļu brauktuvēm. Tāpat saņemti izsaukumi par ēku konstrukcijām, kas lielā vēja dēļ bīstami atkarājušās vai atrāvušās.

Jau ziņots, ka trešdien ap plkst.17 Rīgas ostā reģistrētas vēja brāzmas līdz 24 metriem sekundē (m/s), savukārt pilsētas centrā to spēks sasniedzis 20 m/s, liecina dati no meteoroloģisko novērojumu stacijām.

Saistītie raksti

Līdzīgi kā Kurzemē, arī galvaspilsētā Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs izsludinājis oranžās krāsas brīdinājumu spēcīgā vēja dēļ.

Vēlāk vakarā vējš sāks rimt, prognozē sinoptiķi.

Ūdens līmenis Rīgā pakāpies 80 centimetru virs vidējā rādītāja un tuvākajās stundās pieaugs vēl par aptuveni 20 centimetriem. Plūdi nav gaidāmi.

LA.lv