×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
19. jūnijs, 2014
Drukāt

Liepājā pie Gulbju dīķa dziedās “Vēlava”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Šo sestdien, 21. jūnijā plkst. 16.00 muzikālās pēcpusdienas ietvaros pie Gulbju dīķa klausītājus priecēs Tautas mākslas un kultūras centra folkloras kopa “Vēlava”, portālam LA.lv pauda LPPI “Kultūras pārvalde” Attīstības projektu vadītāja Agita Auza.

Folkloras kopas vadītāja Vija Laipniece stāsta, ka koncerts ir iespēja izdziedāt nelielu daļu no folkloras kopas sakrātā dziesmu pūra.

Programma sadalīta trīs daļās. Pirmajā liepājniekiem būs dzirdama festivāla “Baltica 2015” skatei gatavotās dziesmas, kuru kopīgā tēma ir “Mantojums”. Dziesmas ir pierakstītas no Sventājā dzīvojušās teicējas Ķērstas Balceres un folkloras kopas rīcībā nonākušas ar viņas attālas radinieces Renātes Mielavas starpniecību jau drīz pēc kolektīva dibināšanas 2000. gadā. Otrajā daļā būs ziņģu izlase, kur skanēs dziesmas gan ar sentimentālu, gan reizēm pat traģisku saturu, kas bieži raksturīgi tradicionālajām ziņģēm. Tā kā koncerts notiek īsi pirms Līgo svētkiem, trešajā daļā iekļautas vasarīgas tautas dziesmas un, protams, arī līgotnes.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+