×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.7°C
Janīna, Linda
Otrdiena, 21. augusts, 2018
26. jūlijs, 2012
Drukāt

Liepāja pilnveido tūrisma sezonas piedāvājumu

Foto - Monta KrafteFoto - Monta Krafte

Ar īpaši aprīkotu peldvietu Zilā karoga pludmalē vēju pilsēta Liepāja šā gada tūrisma sezonā nolēmusi iepriecināt arī cilvēkus ar kustību un redzes traucējumiem. Tādējādi Liepāja kļūs par pirmo pašvaldību Latvijā, kurā arī ratiņkrēslā sēdošie varēs izbaudīt vasaras ūdens priekus.

 

Lai cilvēki ar kustību traucējumiem ērti varētu nokļūt pludmalē un iebraukt jūrā, tiks izveidotas trīs metrus platas koka laipas. Jūrā izvietos arī radio bojas, kas palīdzēs orientēties ūdenī neredzīgiem vai vājredzīgiem cilvēkiem. Savukārt Liepājas pludmales glābšanas stacijā ierīkos īpašas ģērb-
tuves un sanitāro mezglu. Padomāts ir arī par teritorijas labiekārtošanu šo cilvēku vajadzībām ārpus pludmales, Jūrmalas parkā uzstādot divas taktilās kartes, kurās varēs lasīt pēc taustes.

Jāpiebilst, ka arī pārējiem jūras un saules cienītājiem šovasar pludmalē gaidāma patīkama atpūta. Paralēli ūdenspriekiem šeit darbosies trīs vasaras kafejnīcas.

Liepāja pamatoti lepojas arī ar plašāko veloceliņu un velonovietņu tīklu, kuru šajā vasarā papildinās vairāk nekā divsimt jaunas velonovietnes pie tūrisma objektiem, pašvaldības un izglītības iestādēm. Tiek solīts būtiski paplašināt arī velonomas piedāvājumu kā pilsētas centrā un pludmalē, tā Karostā. Turklāt Liepājas veloceliņi ir vienīgie Latvijā, kuru segumā ierīkots īpašs rievojums, kas cilvēkiem ar redzes traucējumiem lieti noder, lai saprastu, ka ir novirzījies no gājējiem domātās celiņa daļas.

 

Savukārt gada otrajā pusē liepājnieki savus viesus sola iepriecināt arī ar uzlabotām laivošanas iespējām Liepājas cietokšņa kanālā. Astoņu kilometru garumā kanālu attīrīs no sadzīves atkritumiem, bet pieguļošo teritoriju no krūmiem un zāles, izveidojot tajos vairākus informācijas stendus, norādes zīmes un labiekārtotas atpūtas vietas.

 

Tikmēr Liepājas tūrisma informācijas birojā atklāj – paralēli velonomas pakalpojumiem, nakstmītņu atrašanai birojs tūristiem šogad sācis piedāvāt vēl jaunus pakalpojumus. “Pēdējo gadu laikā sapratām, ka viena no tūristu problēmām, iepazīstot Liepāju, ir tā, ka viņiem nav kur pilsētas apskates laikā uzglabāt savas mantas. Tādēļ šogad esam atvēruši šim nolūkam paredzētu mantu glabātavu. Tāpat esam sākuši tirgot vienotās sabiedriskā transporta biļetes un makšķerēšanas kartes,” skaidro Liepājas tūrisma informācijas centra vadītāja Ieva Hmieļevska.

 

Liepājas menciņš un vasaras kokteilis
Liepaja_himnastels_10

Tie, kas Liepājā bijuši pērn, noteikti jau ir nogaršojuši vienkāršo, bet sātīgo paēdienu “Liepājs menciņš”, kas top no kartupeļiem, saldā krējuma un žāvētas mencas ar zaļumiem. Arī man šo ēdienu palaimējās ēst, un atzīšos – tas tiešām bija gards. Taču tas nav vienīgais, ja tā var teikt, Liepājas nacionālais gardums. Kad vasara būs pilnā plaukumā, Vēju pilsēta sola pārsteigt arī ar jaunu tieši Liepājai radītu kokteili – nedaudz liepziedu, rabarberu dvesma un ruma piesitiens garšas kārpiņas tiešām iepriecina.

Jāatzīmē, ka pilsētas tūrisma informācijas birojs īpaši piedomā, kā izklaidēt tieši gardēžus. Līdz pat septembra sākumam tas rīko vienas dienas braucienus, apmeklējot mājražotājus, kas dara vīnu, audzē arbūzus, gatavo kazas sieru, kūpina zivis, cep maizi un piedāvā citus izcilus gardumus. Tā kā kurzemnieki izrādījušies čakli minēto arodu pratēji, var izvēlēties, uz kuru pusi doties, – no Liepājas uz Pāvil-
ostu, uz Aizputi vai Rucavu.

Izrādās, liepājnieki gatavi atjaunot arī medicīnas tūrisma piedāvājumu, atdzīvinot savulaik pastāvējušās kūrortoloģijas tradīcijas. Tiesa gan, reiz izveidotā infrastruktūra pašlaik nedarbojas un pieejams ir tikai viens no tās piedāvājumiem – ūdens ar paaugstinātu broma saturu. “Teritorijā, kur savulaik atradās kūrorts, 70. gados tika izurbts 1500 metru dziļš urbums, no kura nākošais ūdens ir līdzīgs Izraēlas Nāves jūras ūdens sastāvam,” atklāj Liepājas mērs Uldis Sesks. “Tajā ir milzīga sāls un broma koncentrācija. Ja jūs ieietu vannā ar šādu ūdeni, iespējams, aizmigtu uz ļoti ilgu laiku. Pašlaik Liepājas slimnīcas rehabilitācijas nodaļa izmanto ūdeni no šā urbuma, piedāvājot vannu, kurā 180 litri ir normāls ūdens un tikai 20 litri tiek pievienoti no šā urbuma. Salīdzinājumam – ja no krāna mums tek ūdens, kurā broma koncentrācija ir 0,1 vienība, tad šajā ūdenī vienā vienībā tā koncentrācija ir 400,” skaidro U. Sesks. Pilsētas mērs ir pārliecināts – šim ūdenim ir nākotne, jo sievietēm tas palīdz uzlabot sejas ādu, bet pilnīgi visiem cilvēkiem rada nomierinošu efektu ikdienas stresā.

Domājot par iespējām ērtāk nokļūt Liepājā, tiek strādāts pie sakaru atjaunošanas ar Kopenhāgenu, Hamburgu un Rīgu. Rekonstrukcijai jau nodota Liepājas lidosta, lai spētu uzņemt kā lielas, tā mazas lidmašīnas, jo liepājnieki daudz vairāk uzmanības vēlas veltīt konferenču tūrismam, kas rada lielāku pievienoto vērtību.

 

Kultūrai gads 
par īsu

Lai gan gadā ir tikai 365 dienas, Liepājā šogad plānoti vairāk nekā 600 dažādi kultūras, sporta un izklaides pasākumi. Protams, visspilgtākais vasaras notikums vēju pilsētā ir starptautiskais mūzikas festivāls “Summer sound”, kam sekos elektroniskās mūzikas festivāls “Shine Cafe” un “Fontaine Festival”.

Visas vasaras garumā plānoti dažnedažādi pasākumi visai ģimenei – festivāls “Lielmutis Fricis un Lielmute Marta”, jūlijā plānots starptautiskais gleznotāju un zīmētāju plenērs “Liepājas Marīna”, starptautiskais ielu teātru festivāls “Zeme. Debess. Jūra” un Jūras svētki, augustā festivāls “Via Baltica”, bet septembra beigās – starptautiskais ērģeļmūzikas festivāls.

Savukārt lielākie vasaras notikumi sportā būs Latvijas trešā olimpiāde, Eiropas čempionāts jauniešiem ūdens motosportā, starptautiskais šaha turnīrs “Liepājas rokāde”, pasaules čempionāts un Pasaules kausa posms vindsērfingā “Formulas klase”, kā arī neiztrūkstošais ātruma festivāls “Rallijs Kurzeme”, kas vienlaikus notiks Liepājā un Palangā, kā arī virkne citu pasākumu.

Tūrisms Liepājā:

• apmeklētākie objekti: Karostas cietums, 
Sv. Trīsvienības baznīcas lielākās mehāniskās ērģeles, Amatnieku nams, Liepājas muzejs, Liepājas himnas tēli (attēlā), Slavas aleja, pludmale;

• iecienītākie pastaigu maršruti: “Liepāja kā pa notīm”, “Maksa Paula Berči jūgendstila Liepāja”, “Rožu laukums”.

 

Kas jāredz

• Liepājas himnas tēlu skulptūras Kūrmājas prospektā.

• Rožu laukums.

• Karosta.

• Vecā ostmala.

 

Kur nakšņot

• Asu izjūtu cienītājiem – Karostas cietumā, Invalīdu ielā 4, pēc iepriekšējas pieteikšanās pa tālruni 26369470 vai e-pastu info@karostascietums.lv

Viesu nams “Ezera māja”, Ezera iela 39, Liepāja, tālr. 26488200.

• Viesnīca “Fontaine Royal”, Stūrmaņu iela 1, Liepāja, tālr. 63489777.

• Kempings “Ērgļi”, Bernāti, Nīcas novads, tālr. 63430608, 29295337.

 

Kur paēst

• Restorāns “Barons Bumbier’s”, t/n “Kurzeme”, Liepāja, Lielā iela 13, tālr. 63425411.

• Restorāns “Pastnieka māja”, Liepāja F. Brīv-zemnieka iela 53, tālr. 29496233.

• “Red Sun Buffet” “Beach Bar” Liepājas pludmale, tālr. 25858580.

Vairāk: www.liepajaturisms.lv

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+