×
Mobilā versija
Brīdinājums +19°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
26. novembris, 2015
Drukāt

Liepājā pirmizrāde iestudējumam “Portreti. Vilki un avis” (1)

Foto: Krista DzudziloFoto: Krista Dzudzilo

Jau piektdien, 27. novembrī, Liepājas teātrī pirmizrādi piedzīvos iestudējums “Portreti. Vilki un avis”, kuru pēc krievu klasiķa Aleksandra Ostrovska lugas veidojis režisors Viesturs Meikšāns.

Šī ir pirmā reize, kad režisors ķēries pie Ostrovska dramaturģijas, pirmā reize, kad viņš sastrādājas ar māksliniekiem Reini un Kristu Dzudzilo, kā arī viņa debija Liepājas teātrī.

Režisors izrādi raksturo kā novērojumu par cilvēka dabu, kur galvenais konflikts ir starp patiesām emocijām un aukstasinīgu aprēķinu Tā spoži atklāj, kā mainās cilvēks dažādās situācijās – katrs no varoņiem reizēm ir vilks, kurš mantkārības un sava labuma dēļ saplosa apkārtējos, reizēm avs, kuru saplosa kāds cits.

Izrāde sastāv it kā no vairākām mini izrādītēm, kas noslēgumā saslēdzas vienotā veselumā. Reinis Dzudzilo radījis transformējamu dekorāciju, katram tēlam piešķirot arī savu spēles telpu. Savdabīgu atmosfēru radījis gaismu mākslinieks Oskars Pauliņš.

“Šī izrāde man nozīmē ļoti daudz atklājumu, izaicinājumu gan mākslinieciskā, gan personiskā līmenī. Tā iespējams būs netipiska izrāde, ņemot vērā manus iepriekšējos darbus. Šo darbu varētu arī neapzīmēt ar vārdu – izrāde. Man ir sajūta, ka tā ir tikai sakritība, ka tā notiek teātrī, uz skatuves,” atklāj V. Meikšāns.

Izputējusī muižas īpašniece Murzavecka ir gatava uz visu – gan izprecināt bagāto atraitni Kupavinu savas māsas dēlam Apolonam, gan viltot dokumentus, gan iesaistīties citos negodīgos darījumos. Viss notiek pēc viņas plāna līdz brīdim, kad no pilsētas ierodas aprēķinātājs Berkutovs.

Izrādē piedalās aktieri Inese Kučinska, Edgars Ozoliņš, Everita Pjata, Anete Berķe, Kaspars Kārkliņš, Mārtiņš Kalita, Kaspars Gods, Ilze Trukšāne, Rolands Beķeris, Gatis Maliks.

Iestudējumu iespējams noskatīties arī 28. novembrī, 5. un 29. decembrī, kā arī 10. janvārī. Sākot ar 5. decembra izrādi, teātris šim iestudējumam nodrošinās titrus krievu valodā, lai to varētu apmeklēt pēc iespējas vairāk skatītāju, pastāstīja teātra literārās daļas vadītāja Zanda Borga.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Ko no maskaļiem var mācities?Stubenis paliek stulbenis un galvenais – maskalis.

Draugiem Facebook Twitter Google+