×
Mobilā versija
Brīdinājums +12°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
17. jūlijs, 2015
Drukāt

Liepājā pret Liepājas tiesas spriedumu piketē simtiem cilvēku; Rīgā ap 50 protestētāju izmirkst un akciju pārtrauc (8)

Foto- LETAFoto- LETA

Liepājā pie vietējā tiesu nama notiek pikets pret Liepājas tiesas "nesamērīgi maigo" lēmumu lietā pret tēvu un dēlu, kurā viņi atzīti par vainīgiem par netiklu darbību izdarīšanu ar mazgadīgu meiteni pret viņas gribu.

Piektdien gan Liepājā, gan Rīgā notikušas protesta akcijas pret Liepājas tiesas spriedumu lietā par netiklām darbībām ar mazgadīgu meiteni.
Pie Liepājas tiesas ēkas Republikas ielā piketē simtiem cilvēku – no jaunajām māmiņām ar bērnu ratiņiem līdz sirmgalvjiem ar plakātiem rokās, vēsta portāls “liepājniekiem.lv”.
Protestētāji uzskata, ka tiesas piemērotais sods- piespiedu darbs- ir pārāk maigs; tā vietā būtu jāpiemēro reāls cietumsods.

Rīgā piektdien pulcējās aptuveni piecdesmit cilvēku, lai dotos gājienā uz Tieslietu ministriju (TM). Tomēr, uznākot spēcīgām lietusgāzēm, akcijas norise tika apturēta līdz lietus beigām. Pie TM plānots palaist baltus un zilus balonus, uz kuriem rakstīts “Mūsu bērni – mūsu bagātība”.

Lai gan akcijas norise spēcīgā lietus dēļ tika pārtraukta, desmit tās dalībnieku pēc brīža izlēma, ka vienalga dosies uz Tieslietu ministriju, lai turpinātu protestu, novēroja aģentūra BNS. Šie protestētāji norādīja, ka jau tāpat ir izmirkuši un neredz nepieciešamību gaidīt lietus izbeigšanos.

Organizatori norāda, ka akcijas mērķis ir atbalstīt līdzīgu pasākumu Liepājā, kā arī pavēstīt, ka sabiedrība vēlas uzzināt plašākas detaļas par Liepājas tiesas spriedumu. Akcijas dalībnieki aicina tieslietu ministru Dzintaru Rasnaču veikt nepieciešamās izmaiņas likumos, kas nosaka sodu par šādiem pārkāpumiem.

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka Rīgā un Liepājā piektdien norisinās akcijas, kurā paredzēts protestēt pret Liepājas tiesas spriedumu, ar kuru divi vīrieši par netiklu darbību veikšanu ar mazgadīgu meiteni sodīti ar piespiedu darbu, aģentūru BNS informēja organizatori.

Liepājā un Rīgā protesta akcijas sākās vienlaicīgi – plkst.11.30. Akcijas organizēšanā līdzdarbojas organizācija “Mūsu bērni”, kas iestājas par tradicionālās ģimenes vērtību stiprināšanu.

Pilns tiesas spriedums būs pieejams 20.jūlijā. Tad prokurore, kā arī bērna likumiski pārstāvji tiesas procesā – bāriņtiesa un bērna advokāte – lems par sprieduma pārsūdzēšanu. Nākamnedēļ tiks sasaukta arī Saeimas Juridiskās komisijas sēde par šo jautājumu.

Saistībā ar masu medijos publicēto informāciju Liepājas tiesas spriedumu, ar kuru divi vīrieši tika atzīti par vainīgiem netiklu darbību izdarīšanā ar mazgadīgo un sodīti ar piespiedu darbu attiecīgi uz 240 un 200 stundām, Ģenerālprokuratūras Krimināltiesiskā departamenta virsprokurors ir uzdevis Kurzemes tiesas apgabala prokuratūras virsprokuroram pārbaudīt Liepājas tiesas sprieduma likumību un izvērtēt valsts apsūdzības uzturētāja – Liepājas prokuratūras prokurores rīcību. Izvērtēšana notiks desmit dienu laikā.

Foto- LETAFoto- LETA

Liepājā pie vietējā tiesu nama notiek pikets pret Liepājas tiesas "nesamērīgi maigo" lēmumu lietā pret tēvu un dēlu, kurā viņi atzīti par vainīgiem par netiklu darbību izdarīšanu ar mazgadīgu meiteni pret viņas gribu.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

  1. Pret viņas gribu! Un ja viņa to grib, tad viss ir kārtībā!?

  2. Padomietis “:)” neko nesajēdz no demokratijas. Galvenais viņam ir krieviska “kārtība”.

  3. mums tagad pūlis tiesu spriež vai tomer tiesa? nepatīk spriedums pārsūdzi likumā paredzetajā kārtibā, bet uzņemuši modi uz linču tiesām.

    • Neaizstāvi PEDOFĪLUS!!!!!!!!!!!!!!!!! Arī cilvēkiem ir vārda brīvība…Arī cilvēkiem ir jūtas un savas domas!!!! Lai Latvijas augstākstāvošie saprastu un mūs-mirstīgos sadzirdētu, ir jātaisa piketi…Savādāk nesaprot!!!!!

    • Pikets ir signāls, ka ar likumdošanu vai tiesu varu kaut kas nav kārtībā. Demokrātijas pamatā it kā ir tauta. Tiesa ir tikai instruments. Tas, ka šāda ziņa bija publiskota, jau nozīmē linča tiesu, vainīgo izlaišanas gadījumā. Cietumā tāpat skaidrs, kas būtu par linča tiesu.

Draugiem Facebook Twitter Google+