Latvijā
Vēsture

Liepājā rekonstruēs vēsturisko kuģa “Saratov” sagaidīšanu0

Publicitātes foto

Gatavojoties no 27. līdz 29. jūnijam notiekošajai vēsturisku notikumu rekonstrukcijai “Kuģa “Saratov” sagaidīšanai Liepājā – 100″, pasākuma radošā komanda ir veikusi ievērojamu pētniecisko darbu un gatavošanās procesā atklāti dažādi interesanti fakti saistībā ar šo notikumu.

Kopumā trīs dienu garumā plānoto notikumu rekonstrukcijā piedalīsies vairāki simti dalībnieki – Liepājas teātra aktieru atveidoto Pagaidu valdību sagaidīs vairāk nekā 200 liepājnieki, kas iejutīsies brīvprātīgo ugunsdzēsēju un skolēnu grupu lomās tā laika apģērbā, tāpat pasākumā piedalīsies vairāk nekā 50 Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijas kadeti, kuri atveidos latviešu zemessargus. Gatavojoties šim notikumam, kadeti apgūst precīzu soļošanas tehniku, kāda tā bija pirms 100 gadiem.

Rekonstrukcijas laikā Vecajā ostmalā plīvos sabiedroto valstu karogi. Lai rekonstruētu tā laika vidi, sadarbībā ar ASV vēstniecību ir sagādāts ASV karogs ar 48 zvaigznēm. 1919. gadā Aļaska un Havaju salas vēl nebija kļuvušas par ASV teritorijām. Šobrīd ASV karogā ir 50 zvaigznes.

Svētku koncerta muzikālais saturs būs izteikti dažāds – no folkloras motīviem līdz 20. gadsimta sākuma mūzikai, šlāgeriem un balādēm, kora dziesmām, rokmūzikas un pat metāla žanram. Šajās dienās Liepājā viesosies un pasākumos piedalīsies sabiedroto valstu mūzikas un skatuves mākslas kolektīvi – diksilenda grupa no ASV, skotu dūdu un bungu ansamblis no Lielbritānijas un teātris “Ensemble Romana” no Francijas, kas savus priekšnesumus veido sadarbībā ar Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolu.

Pasākuma galvenā skatuve tiks izvietota Vecajā ostmalā un tās scenogrāfiju veido izcilais scenogrāfs Aigars Ozoliņš, kurš lielākajos Latvijas teātros veidojis skatuves noformējumu ievērojamākajiem iestudējumiem. Skatuves noformējuma veidošanai scenogrāfs iedvesmu smēlies 20. gadsimta sākuma afišu un laikrakstu dizainā.

Ņemot vērā, ka kuģis “Saratov” līdz mūsdienām nav saglabājies, pagaidu valdības nokāpšana no kuģa tiks apspēlēta simboliski. Pasākuma teritorijā – Muitas ielā un Vecajā ostmalā būs dažādas 20. gadsimta sākuma atrakcijas – staigāšana ar ķekatām, lēkšana ar maisiem, mucu velšana, šaušana ar kaķenēm un citas. Atrakcijas papildinās arī tematiskas radošās darbnīcas.

Atrakciju klāstā būs arī “Retro foto” darbnīca, kurā ikviens interesents varēs pārģērbties 20. gadsimta sākuma drēbēs un iegūt melnbaltu foto. Lai sajūta būtu autentiska, tiks sarūpēts īpašs fons – atbilstoša vides instalācija.

Īpašs notikums pasākuma laikā būs improvizēta vides izrāde – ikviens apmeklētājs varēs uzzināt, kā pagaidu valdības ierašanos svinēja tā laika liepājnieki. Spēlēs kapela, vēsturiskie personāži metīsies dejās un jautrībās, iesaistot arī apmeklētājus.

Svētku laikā notiks arī Liepājas Tvīda brauciens, velo braucēji aicināti tērpties 20. – 30. gadu stila apģērbā un svinēt Liepājas Tvīda brauciena 10 gadu jubileju.

LA.lv
LE
LETA
Latvijā
VIDEO: Bordāns saskata mēģinājumus JKP “izspiest” no valdības 1
3 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Atrasta Ķekavas pusē pazudusī sieviete
3 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Nesodāmības gaisotne VUGD: likums pārkāpts, budžetam nodarīti zaudējumi, bet vainīgo nav 3
3 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LL
LETA, LA.lv
Ekonomika
FOTO: Seniori rindās pie “PNB bankas” filiālēm prasa atdot pensijas
2 stundas
LE
LETA
Dabā
Latvijai tuvojas karstuma vilnis? Sinoptiķi nāk klajā ar negaidītu prognozi
4 stundas
LA
LA.LV
Ekonomika
PTAC soda SIA “Kesko Senukai Latvia”
3 minūtes
LK
Linda Kusiņa-Šulce
Kultūra
Alkohola tirdzniecības vai kultūras valsts?
1 stunda
LA
LA.LV
Latvijā
Igaunijas piekrastē atrasts jūrā pazudušā Aiga Audera kajaks
54 minūtes