Mobilā versija
-1.4°C
Alma, Annemarija
Piektdiena, 24. februāris, 2017
28. janvāris, 2015
Drukāt

Liepājā rīkos radošo industriju konferenci

Publicitātes fotoPublicitātes foto

20. februārī Liepājā notiks radošo industriju konference “Subject: Creativity”, kurā 18 ievērojami dažādu radošo nozaru pārstāvji no Latvijas un citām Eiropas valstīm, stāstīs, kā pozicionēt sevi un savu produktu kā unikālu inovāciju, portālam LA.lv pastāstīja konferences sabiedrisko attiecību vadītāja Nellija Šmediņa.

Vai radošumu var attīstīt? Kā tas integrējams ikvienas nozares darbībā? Kāpēc ir svarīgi radošumu attīstīt un pilnveidot ne tikai kultūras nozarē? Kā radošumu izmantot sava uzņēmuma vai biznesa ekonomiskās izaugsmes labā? Par šitiem jautājumiem konferencē runās tādi radošo industriju praktiķi, kā režisore un rakstniece Baņuta Rubess, “TechHub Riga” līdzdibinātājs Ernests Štāls, žurnāla “Ir” radošais direktors Voldemārs Dūdums, viens no “IKEA” produktu dizaineriem Tomeks Rigaliks, pārdošanas eksperts Nikita Kellermans, mākslas festivāla “Cēsis” direktors Juris Žagars un citi izcili dažādu jomu pārstāvji. Lektori stāstīs arī par labās prakses piemēriem, kas radušies veiksmīgas pieredzes rezultātā.

Tautsaimniecībai visā pasaulē kļūstot arvien konkurētspējīgākai un produktīvākai, ekonomiskās veiksmes atslēga arvien vairāk atkarīga no radošās izdomas un prasmēm. Pasaulē radošās industrijas tiek uzskatītas par vienu no lielākajām ekonomiskā izrāviena atslēgām, un viens no būtiskākajiem radošo industriju attīstības priekšnoteikumiem ir labvēlīgas vides radīšana. Latvijā jau veikti virkne pasākumu, kuru organizēšanā piedalās Valsts Kultūrkapitāla fonds, Latvijas investīciju attīstības aģentūra, biznesa inkubatori un citi, kas veicina radošo industriju attīstības un izaugsmes iespējas. Ikvienam, kurš vēlas būt daļa no jaunās radošās inovāciju sabiedrības sastāva, jāprot novērtēt radošuma potenciāls ekonomikā un jāpieņem jauns domāšanas veids, kur galvenais akcents tiek likts uz radošas personības attīstību.

Pievienot komentāru

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+