×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.2°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
28. janvāris, 2015
Drukāt

Liepājā rīkos radošo industriju konferenci

Publicitātes fotoPublicitātes foto

20. februārī Liepājā notiks radošo industriju konference “Subject: Creativity”, kurā 18 ievērojami dažādu radošo nozaru pārstāvji no Latvijas un citām Eiropas valstīm, stāstīs, kā pozicionēt sevi un savu produktu kā unikālu inovāciju, portālam LA.lv pastāstīja konferences sabiedrisko attiecību vadītāja Nellija Šmediņa.

Vai radošumu var attīstīt? Kā tas integrējams ikvienas nozares darbībā? Kāpēc ir svarīgi radošumu attīstīt un pilnveidot ne tikai kultūras nozarē? Kā radošumu izmantot sava uzņēmuma vai biznesa ekonomiskās izaugsmes labā? Par šitiem jautājumiem konferencē runās tādi radošo industriju praktiķi, kā režisore un rakstniece Baņuta Rubess, “TechHub Riga” līdzdibinātājs Ernests Štāls, žurnāla “Ir” radošais direktors Voldemārs Dūdums, viens no “IKEA” produktu dizaineriem Tomeks Rigaliks, pārdošanas eksperts Nikita Kellermans, mākslas festivāla “Cēsis” direktors Juris Žagars un citi izcili dažādu jomu pārstāvji. Lektori stāstīs arī par labās prakses piemēriem, kas radušies veiksmīgas pieredzes rezultātā.

Tautsaimniecībai visā pasaulē kļūstot arvien konkurētspējīgākai un produktīvākai, ekonomiskās veiksmes atslēga arvien vairāk atkarīga no radošās izdomas un prasmēm. Pasaulē radošās industrijas tiek uzskatītas par vienu no lielākajām ekonomiskā izrāviena atslēgām, un viens no būtiskākajiem radošo industriju attīstības priekšnoteikumiem ir labvēlīgas vides radīšana. Latvijā jau veikti virkne pasākumu, kuru organizēšanā piedalās Valsts Kultūrkapitāla fonds, Latvijas investīciju attīstības aģentūra, biznesa inkubatori un citi, kas veicina radošo industriju attīstības un izaugsmes iespējas. Ikvienam, kurš vēlas būt daļa no jaunās radošās inovāciju sabiedrības sastāva, jāprot novērtēt radošuma potenciāls ekonomikā un jāpieņem jauns domāšanas veids, kur galvenais akcents tiek likts uz radošas personības attīstību.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+