Latvijā
Novados

Liepāja sadalījusies divās frontēs. Vai ir nepieciešama domes vadības maiņa?0


Uldis Sesks
Uldis Sesks
Foto – Karīna Miezāja

Gunārs Raudenieks: “Jā, ir nepieciešama. Uldis Sesks pilsētu vadījis pārāk ilgi, iestājas rutīna. Jauna slota tīri slauka, tas Liepājai vajadzīgs. Jaunas domas, jaunas atziņas, jauni plāni – iedzīvotāji to visu gaida, cer uz labām pārmaiņām. Šobrīd pilsētā ir sasprin­gta gaisotne, jo nav skaidrības, kas īsti notiks, valda kaislības. Bet mēs taču atceramies, ka pēc pašvaldību vēlēšanām tika panākta vienošanās, ka pēc 13. Saeimas vēlēšanām domes pašvaldības vadību pārņems Latvijas Reģionu apvienība (LRA) un domes priekšsēdētāja grožus nodos Jāņa Vilnīša rokās.”

Mārtiņš: “No vienas puses, vienošanās, ka Ulda Seska vietā jānāk uzņēmējam, biedrības “Liepājnieki” valdes priekšsēdētājam Jānim Vilnītim, būtu jāpilda, no otras puses, nav pārliecības, ka Vilnītis varētu kalnus gāzt un paveikt to, kas ir solīts priekšvēlēšanu programmā. Jo gada laikā nav pietiekami jūtamu viņa darba rezultātu. Tagad Liepājā iedzīvotāji sadalījušies divās frontēs: vieni vēlas, lai mainās domes vadība, otri grib, lai Sesks paliek. Sesks, Liepājas partijas vadītājs, – tas ir zināms lielums, kas garantē pilsētas sakārtošanu un attīstību. Bet tajā pašā laikā jāteic arī, ka Liepājai salīdzinājumā ar Klaipēdu nav tik lielas izaugsmes. Tas mani dara domīgu. Bažas rada arī tas, ka Vilnītim pārmet saistību ar “melno” priekšvēlēšanu kampaņu. Viņš gan saistību noliedz. Savukārt Seskam nav pārliecības, ka var uzticēties koalīcijas partneriem. Kas pateiks, kā tur īsti ir? Galvenais taču ir koalīcijas vienotas pūles pilsētas attīstībai, bet nu priekšplānā attiecību skaidrošana un sazin kas vēl.”

Ilga Kaštanova: “Sevišķi neiedziļinos, bet uzskatu, ka domes vadības maiņa nav nepieciešama. Mēs, vēlētāji, uzticējāmies Seskam, tad ļausim viņam strādāt. Pie varas raujas un plēšas kā tādi mazi bērni. Kas no tā iegūst? Ne jau iedzīvotāji. Vai tad tas nav pietiekami, lai ķīviņus izbeigtu?”

LA.lv