×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.9°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
26. novembris, 2013
Drukāt

Liepājā sākas dziesminieces Austras Pumpures jubilejas koncerti

Autors: LETAAutors: LETA

Austra Pumpure

Šogad dziesminiece Austra Pumpure svin 85 gadu jubileju, kurai par godu Liepājā no 26.novembra līdz 13.decembrim tiek rīkota jubilejas koncertu sērija.

Pavisam Liepājā plānoti septiņi jubilejas koncerti, kuros piedalīsies jubilāre, viņas laikabiedri, audzēkņi un uzaicinātie viesi.

Pirmais koncerts “Dziesmiņa mana, ziņģīte mana” notiek 25.novembrī – dienā, kad Pumpure svin savu 85 gadu jubileju. Plkst.15 folkloras centrā “Namīns” dziesminiece muzicēs kopā ar laikabiedriem. Koncertā piedalīsies ansambļi “Atštaukas”, “Aspazijas”, “Pīlādzis”, “Kurzemīte” u.c. kolektīvi.

Pumpures audzēkņus ierasts dēvēt par austrasbērniem. Arī šajā jubilejas reizē austrasbērni vēlas dāvāt viņai savas dziesmas. 28.novembrī plkst.19 kafejnīcā “Darbnīca” savās dziesmās dalīsies Uldis Ozols, viņam pievienosies gan jubilāre, gan citi austrasbērni. Savukārt 30.novembrī plkst.19 Pumpures audzēkne Kristīne Sudmale-Locika aicina uz koncertu “Notici” Liepājas Sv.Dominika klosterī. Koncertā piedalīsies arī Kristaps Sudmalis, Jēkabs Lociks, Gustavs Voldemārs Lociks un Āris Burkins.

Pumpures dziedātajām dziesmām pamatā ir vārds un tajā ieliktais stāsts, tādēļ likumsakarīgi, ka dziesminiecei veidojusies laba sadarbība ar dzejniekiem, kas savā dzejā ievij savu laikmetu, mīlestību un spēku. Viens no tādiem ir dzejnieks Māris Čaklais, ar kuru kopā savulaik Pumpure veidojusi koncertus, teic “Austras biedrības” pārstāve Inese Sērdiene.

Koncertā “Saknes jau vējš neizplēš” 5.decembrī plkst.18 bibliotēkā “Vecliepājas rūķis” Pumpure un austrasbērni – Kristīne Sudmale-Locika, Inese Sērdiene, Kristaps Sudmalis, Uldis Ozols – izpildīs Imanta Kalniņa, Ērika Ķiģeļa, Andra Kārkliņa u.c. autoru dziesmas ar Māra Čaklā vārdiem. Dzeju lasīs Agnese Ose.

Austras un austrasbērnu lielā sadziedāšanās notiks 7.decembrī un 8.decembrī, kad Liepājā sveikt jubilāri ieradīsies arī austrasbērni no Rīgas. 7.decembrī plkst.15 bērnu un jauniešu centra “Vaduguns” zālē ikviens aicināts uz koncertu “Tas notika sen, ļoti sen…”, kurā skanēs Kalniņa un austrasbērnu radītās dziesmas. Savukārt 8.decembrī plkst.13 folkloras centrā “Namīns” notiks koncerts “Mana tautasdziesma”.

Jubilejas koncertu noslēguma pasākumā “Es ar savu ģitāri staigāju pa pasauli” 13.decembrī plkst.17 Liepājas vācu-latviešu tikšanās centrā, Stendera ielā 5, skanēs dziesmas latviešu, vācu, krievu, latīņu, franču un esperanto valodā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+