Ekonomika
Bizness

Liepājā šogad palielinājušies rūpniecības produkcijas apjomi2


Arhīva foto. SIA “Lauma Fabrics” ražotne Liepājā.
Arhīva foto. SIA “Lauma Fabrics” ražotne Liepājā.
Foto – LETA/Lita Krone

Salīdzinot ar 2017. gada pirmo ceturksni, Liepājā šogad saražots par 6,6% jeb 4,3 miljoniem eiro vairāk nekā pērn, liecina Liepājas pilsētas pašvaldības Attīstības pārvaldes apkopotie dati par apstrādes rūpniecību šī gada pirmajā ceturksnī, portālu “La.lv” informēja Liepājas pilsētas pašvaldības administrācijas Sabiedrisko attiecību speciāliste Evita Enģele.

Kopumā apstrādes rūpniecības produkcija 2018. gada pirmajā ceturksnī Liepājā saražota par 69,8 miljoniem eiro, kas ir 4,1% no Latvijas kopapjoma, savukārt realizētās produkcijas apjoms gada pirmajā ceturksnī bija 71,1 miljoni eiro (arīdzan 4,1% no Latvijas kopapjoma). Salīdzinot ar 2017. gada pirmo ceturksni, realizētās rūpniecības produkcijas apjoms palielinājies par 4,2 miljoniem eiro jeb par 6,3%.

2018. gada pirmajā ceturksnī Liepājā eksportētās rūpniecības produkcijas īpatsvars bija 78%, kas ir trešais augstākais eksportēto preču īpatsvars starp republikas nozīmes pilsētām.

2018. gada pirmajā ceturksnī eksportētas preces par 55,1 miljoniem eiro, kas ir par 0,3 miljoniem eiro jeb par 0,6% vairāk nekā 2017. gada pirmajā ceturksnī. Vietējā tirgū realizētas preces par 16 miljoniem eiro, kas ir par 3,9 miljoniem eiro jeb par 32,2% vairāk nekā pērn šajā pašā laika posmā. Dati liecina, ka vietējā tirgū realizēto preču apjoma pieaugums bijis straujāks nekā eksportēto preču apjoma pieaugums.

Vērtējot apkopotos datus, redzams, ka šī gada pirmā ceturkšņa rūpniecības produkcijas apjomu tendence ir augoša, kas liecina par stabilitāti Liepājas rūpniecības uzņēmumos. Divu ražošanas uzņēmumu (LSEZ SIA “Kolumbija Ltd” un a/s “Tosmares kuģubūvētava”) tiesiskās aizsardzības procesi pagaidām pilsētas ražošanas apjomus negatīvi nav ietekmējuši.

Saistītie raksti

Lielākie ražojošie uzņēmumi Liepājā šobrīd ir LSEZ SIA “Lauma fabrics”, LSEZ SIA “Caljan Rite-Hite Latvia”, SIA “Dzelzsbetons MB”, SIA “AE Partner”, LSEZ SIA “Jensen Metal”, SIA “Aile grupa”, SIA “iCotton”, SIA “Liepājas enerģija” un SIA “Stiklu centrs”.

2017. gadā rūpniecības nozarē darba vietu skaits palielinājies par 253 darba vietām. Darba vietu pieaugums nozarē iet kopsolī ar ražošanas apjomu pieaugumu. Lielākais darba vietu pieaugums rūpniecības nozarē gada laikā bijis uzņēmumos SIA “iCotton”, SIA “Aile grupa”, LSEZ SIA “Caljan Rite-Hite Latvia” un SIA “AE Partner”. Redzams, ka uzņēmumi ar lielāko darba vietu skaita pieaugumu ir arī pilsētas lielāko ražotāju skaitā.

 

LA.lv
LE
LETA
Ekonomika
Skaidu plākšņu ražotājs “Kronospan Rīga” plāno paplašināties
4 stundas
LE
LETA
Ekonomika
Rimšēvičs: Latvijas ekonomikā valda nenoteiktība
5 stundas
Raivis Šveicars
Ekonomika
“Rimi” var skenēt preces iepirkšanās laikā. Kā tas darbojas?
5 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Latvijā
Jaunākais skolu reitings: labākās skolas pēc sasniegumiem olimpiādēs
1 stunda
LA
LA.LV
Latvijā
Čakša pamet ZZS un iestājas “Vienotībā”
3 minūtes
LA
LA.LV
Dabā
Diezgan strauji siltums “tiks nogriezts”. Toma Briča prognoze par laikapstākļiem
2 stundas
LE
LETA
Latvijā
Apkures tarifa dēļ atbrīvo “Daugavpils siltumtīklu” vadītāju
1 stunda
LE
LETA
Sports
Mūžībā devies izcilais bobsleja kamanu konstruktors Miezis
36 minūtes