×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
21. augusts, 2012
Drukāt

Liepājā startē pasaules čempionāts vindsērfingā “Formula” klasē

Ivo BlūmsIvo Blūms

Ar Latvijas vindsērfinga vēsturei veltītu foto izstādi šodien tiks oficiāli atklāts Formula Windsurfing Pasaules čempionāts, informēja organizatori.

Liepājā notiekošajā čempionātā piedalīsies 122 sportisti no 23 pasaules valstīm, tajā skaitā Londonas Olimpiādes bronzas medaļas ieguvējs Polijas pārstāvis Premislavs Mjarčinskis, desmitkārtējais pasaules čempions Stīvs Allens no Austrālijas, pieckārtējais pasaules čempions Mika Buzani no ASV. Piedalīsies arī labākie latviešu meistari Jānis Preiss, Ansis Dāle, Māris Birzulis, Jānis Rencis, Kristaps Vītols, Bruno Strauss un daudzi citi.

Latvijas vindsērfinga vēstures teju 40 gadi ir vainagojušies ar izcilu notikumu pašu mājās – Formula Windsurfing Pasaules čempionātu. Tāpēc šodien oficiāli atklājot šo notikumu, tiks atklāta īpaša fotoizstāde, kas iemūžina Latvijas vindsērfinga pionieru paveikto.

Uz pasākumu ieradīsies Latvijas vindsērfinga veterāni un bijušie sportisti – Māris Gailis, Egons Būmanis, Egons Bērziņš, Juris Egle, Dainis Caune, Romāns Armanovičs u.c. Izstāde tapusi fotogrāfa Nila Viļņa un reklāmas aģentūras Leo Burnett Rīga sadarbībā.

„Liepājnieki ir neizsakāmi lepni, ka šogad gods rīko pasaules čempionātu ir ticis tieši Latvijai, taču tā nav nejaušība,” atzīst sacensību dalībnieks un Latvijas cerība šajās sacīkstēs Jānis Preiss, „tas ir pateicoties ilgajām vindsērfinga tradīcijām, kuras Latvijā ir izkoptas nu jau 40 gadu garumā.”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+