×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.4°C
Magda, Magone, Mērija, Magdalēna
Pirmdiena, 23. jūlijs, 2018
9. novembris, 2016
Drukāt

Liepājā svētkos goda vietā valsts karogs un latvju rakstu zīmes

Foto - Egons ZĪverts, www.liepajniekiem.lvFoto - Egons ZĪverts, www.liepajniekiem.lv

Liepājas centrā, Rožu laukumā, ir izvietoti šā gada valsts svētku rotājumi – trīs lielformāta vides objekti – latviešu rakstu zīmes, auseklīši. Savukārt Zirņu un Ganību ielas krustojumā šājās dienās tiks uzstādīta cita latvju rakstu zīme – Māras krusts, informē pašvaldībā.

Aizvadītajās brīvdienās pilsētas centrā, Rožu laukumā, ir izvietoti šā gada valsts svētku rotājumi – trīs lielformāta vides objekti – latviešu rakstu zīmes, auseklīši. Savukārt Zirņu un Ganību ielas krustojumā šājās dienās tiks uzstādīta cita latvju rakstu zīme – Māras krusts, informē pašvaldībā.

Rakstu zīmes un arī koki, kas aug pie netālu esošās Liepājas universitātes ēkas valsts svētku nedēļās būs izgaismoti ar sarkani baltu gaismu, tādejādi atgādinot par galveno valsts simbolu – Latvijas karogu.

“Novembrī spilgtāk nekā citkārt izjūtam savu valstspiederību. Tādēļ šajā laikā karogi plīvos galvenajās ielās, karogi būs redzami uz tiltiem, arī piestiprināti pie Liepājas Universitātes ēkas kolonnām, pie pilsētas robežas uz Nīcas un Grobiņas šoseju,” par šā gada valsts svētku rotājumu ieceri saka pilsētas māksliniece Agita Ansule.

Arī citur pilsētas noformējumā tiks izmantots sarkanbalti sarkanā karoga motīvs.

Auseklītis ir zvaigzne ar astoņiem stariem un simbolizē gaismas uzvaru cīņā pret tumsu, šī zīme sargā un nelaiž klāt tumsas spēkus, nes svētību un labklājību.

Savukārt Māras krusts, atbilstoši senču ticējumiem, visam piešķir pamatīgumu, drošību, saistību ar zemes un dabas spēkiem, veido līdzdzsvaru, ja kaut kur blakus ir auseklītis.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+