×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.6°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
6. janvāris, 2015
Drukāt

Liepājā svinīgi atklāj modernizēto bērnudārzu “Pienenīte”

Foto: Liepājas pilsētas pašvaldībaFoto: Liepājas pilsētas pašvaldība

Liepājā otrdien svinīgi atklāta modernizētā pirmsskolas izglītības iestāde (PII) “Pienenīte”, kur ir vietas 156 mazuļiem un kas kļuvusi par vienu no pievilcīgākajām bērnudārza ēkām pilsētā, informē pašvaldībā.

Īstenojot Eiropas Savienības fondu līdzfinansēto, gandrīz divus miljonus eiro vērto projektu, bērnudārzs trīs kādreizējo būvju vietā ieguvis pilnīgi jaunu ēku, kas ar stiklotu gaiteni savienota ar vēsturisko veco apbūvi. Iestādes vizuālais izskats kardināli mainījies, telpas ir moderni un gaumīgi aprīkotas, mazuļiem ir patīkama, silta un mājīga vide.

Modernizētajā bērnudārzā “Pienenīte” darbojas divas jaunas grupiņas mazuļiem no 1,5 līdz 3 gadiem un piecas grupas bērniem no 3-7 gadiem. Tagad Karostas un tuvējo mikrorajonu mazuļiem ir pavisam 156 vietas – par 96 vietām vairāk nekā pirms rekonstrukcijas sākšanas. Izveidotas arī deviņas jaunas darba vietas.

Renovāciju desmit mēnešu laikā veica SIA firma “UPTK”. Projektēšanu un autoruzraudzību veica SIA “Būvprojektu vadība” no Rīgas. Par projekta būvuzraudzību atbildēja SIA “Komunālā pārvalde”, projekta izpildi vadīja Liepājas pilsētas Izglītības pārvalde.

Projekta “Liepājas pirmsskolas izglītības iestādes “Pienenīte” infrastruktūras uzlabošana” rezultātā abas ēkas ir nosiltinātas un renovētas, tajās ierīkotas jaunas iekšējās komunikācijas – ūdensvads, kanalizācija, elektrība, apkures un ventilācijas sistēmas. Uzbūvēts arī jauns žogs, renovēta saimniecības ēka, atjaunotas lapenes, izveidoti un nobruģēti celiņi. PII “Pienenīte” ir trešais bērnudārzs Liepājā, kur izbūvēts sporta laukums ar mīksto gumijas segumu, kas nozīmē papildus drošību bērnudārza mazuļiem.

Mājīgo telpu dizainu izstrādāja Liepājas Dizaina un mākslas vidusskolas šī gada absolvente Beatrise Dzērve.

PII “Pienenīte” pirms rekonstrukcijas bija izvietota trīs ēkās, kuras nodotas ekspluatācijā 1950. gadā un kurās bija izvietotas karaspēka daļas noliktavas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+