×
Mobilā versija
Brīdinājums +10.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
21. novembris, 2013
Drukāt

Liepājā svinīgi atklāta jaunā biomasas katlumāja

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Ceturtdien Liepājā svinīgā pasākumā atklāta SIA “Liepājas enerģija” ar šķeldu kurināmā katlumāja, kuras jauda ir 30 megavati (MW), portālu “LA.lv” informēja uzņēmumā.

Katlu mājā uzstādīti divi mūsdienīgi, ar šķeldu kurināmi ūdens apkures katli – katrs ar jaudu 15 MW. Komplektā ar visām nepieciešamajām palīgiekārtām, izbūvētas kurināmā noliktavas, kā arī rekonstruēti vecie katli.

Jaunajā katlumājā siltumenerģijas ražošanai izmantos vietējo kurināmo – koksnes šķeldu, kas dod iespēju par aptuveni 40% samazināt importētās dabas gāzes īpatsvaru uzņēmuma kurināmā bilancē.

Līdz ar biomasas katlu mājas darbības uzsākšanu aptuveni 60% siltumenerģijas uzņēmums saražo, izmantojot vietējo atjaunojamo energoresursu – koksnes šķeldu. “Liepājas enerģijas” siltumenerģijas tarifs sarucis par 22%, bet siltuma zudumi – vairāk nekā divas reizes.

“Realizējot biomasas katlumājas attīstības projektus un pārejot uz šķeldas kurināmo, uzņēmumam “Liepājas enerģija” ir izdevies stabili ierindot Liepāju to pilsētu vidū, kurās ir zemākie siltumenerģijas tarifi. Savulaik mantojumā saņemtā siltumapgādes sistēma Liepājā bija viena no nekvalitatīvākajām un neefektīvākajām Latvijā, taču salīdzinoši īsā laikā situāciju izdevies mainīt (..),” atzīmē Liepājas domes priekšsēdētājs Uldis Sesks (Liepājas partija).

Projekta kopējās attiecināmās izmaksas ir aptuveni 8,1 miljons latu. No tiem pusi segs Eiropas Savienības (ES) Kohēzijas fonds.

Biomasas katlu māja ir lielākais investīciju projekts, kuru “Liepājas enerģija” īsteno saskaņā ar uzņēmuma akcionāru apstiprināto Investīciju un attīstības plānu, izmantojot ES Kohēzijas fonda līdzfinansējumu.

Kopumā uzņēmums piesaistījis vienas no lielākajām ES Kohēzijas fonda investīcijām savā nozarē – vairāk nekā 9 miljonus latu. 2012.gadā ekspluatācijā nodota biokoģenerācijas stacija, bet no 2010.- 2012. gadam īstenoti divi ES Kohēzijas fonda projekti, sakārtojot maģistrālo siltumtīklu 18 kilometru garumā.

SIA “Liepājas enerģija” ir dibināta 2005. gadā un nodarbojas ar siltumenerģijas ražošanu, sadali, pārvadi un realizāciju Liepājas pilsētā, kā arī ar elektroenerģijas ražošanu un realizāciju. Uzņēmuma akcionāri ir AS “Latvenergo” (51%), Liepājas pilsētas dome (39%) un SIA “Jaunā fabrika” (10%).

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+