×
Mobilā versija
+8.1°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
11. februāris, 2015
Drukāt

Liepājā tiesā spaisa tirgoņus – māti un dēlu

Ilustratīvs attēls. Foto - ShutterstockIlustratīvs attēls. Foto - Shutterstock

Uz apsūdzēto sola – 19 gadu vecais Ričards Graščenkovs un viņa mamma Jeļena. Abi apsūdzēti par psihotropo vielu – tā saucamā spaisa – realizēšanu un glabāšanu. Izmeklēšanā abi stāstījuši, ka tas darīts, lai iegūtu naudu dzīvokļa remontam. Prokurore tādu apgalvojumu sauc par meliem, vēsta portāls “liepajniekiem.lv”.

Notikumi, par kuriem dēls un māte nonākuši uz apsūdzēto sola, norisinājās pagājušā gada oktobrī. Policija pirmo aizturēja Ričardu, kad viņš kādas mājas kāpņu telpā Karostā citai personai par 30 eiro pārdeva 1,77 gramus spaisa.

Tā kā Ričards par spaisa tirdzniecību bija nonācis policijas uzmanības lokā, 7. oktobrī viņa un mātes kopīgajā dzīvesvietā – dzīvoklī Karostā – veikta kratīšana. Tās laikā dažādās vietās atrasti noslēpti maisiņi ar to pašu psihotropo vielu, kopumā 5,32 grami, ko nebija paspēts realizēt.

Tiesa nepiemēroja dēlam un mātei reālu cietumsodu, bet aizstāja to ar nosacītu – Ričardam četrus gadus ar tikpat ilgu pārbaudes laiku un Jeļenai trīs gadus un divus mēnešus ar tikpat ilgu pārbaudes laiku.

Tiesa arī lēma par labu policijai no Ričarda piedzīt 30 eiro, kas izlietoti, veicot eksperimentu, lai aizturētu aizdomās turamo, kā arī par labu valstij – 34 eiro no katra par nodrošinātajiem advokāta pakalpojumiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+