Kultūra
Māksla

Liepājā uzplauks Maijas Tabakas gleznu pasaule 16

Publicitātes un LETA foto

Piektdien, 9. decembrī, plkst. 17, atzīmējot Latvijas mākslinieku savienības 75 gadu jubileju, Liepājas muzejā atklās izcilās latviešu mākslinieces Maijas Tabakas gleznu izstādi “Maija Tabaka. Glezniecība. Retrospekcija”, LA.lv uzzināja muzejā.

Māksliniece, kuras vārds neprasa komentārus. Maijas Tabakas darbos atspoguļotas neparastas sievietes, ievērojamas un interesantas latviešu un pasaules personības, kā arī iztēlē dzimuši tēli.

Maijas Tabakas izvēlēto tēlu raksturs ir košs, ekspresīvs, stāstošs, tā izpausmes nereti ir sirreālas. Vienlaikus daļa no viņas mākslas ir autobiogrāfiska, taču galvenokārt māksliniece ir palikusi uzticīga pazīstamu cilvēku psiholoģiskam portretējumam un pārdomātam, romantiskam, izvērstam stāstam.

Izstādē skatāmi darbi no Latvijas Mākslinieku savienības krājuma, Latvijas Nacionālā mākslas muzeja krājuma, Jūrmalas pilsētas muzeja krājuma, Jēkabpils mākslas galerijas “Mans’s” kolekcijas un privātkolekcijas.

Saistītie raksti

Māksliniece saņēmusi daudzus apbalvojumus, kā arī viņai bijušas personālizstādes ne tikai Latvijā, bet arī vairākās citās pasaules valstīs. 1983. gadā par Maija Tabaku izdota grāmata (autors Zigurs Konstants), bet 1976. gadā uzņemta filma “Nostāsti. Maija Tabaka” (režisors Hercs Franks), izdota arī Līgas Blauas grāmata “Maija Tabaka. Spēle ar dzīvi”.

Izstādes atklāšanā piedalīsies biedrības “Latvijas Mākslinieku savienība” prezidents Igors Dobičins. Mākslinieku savienībai, kas mūsdienās juridiski pārtapusi par biedrību, šogad atzīmē 75. gadu jubileju, un tās īpašumā ir unikāls 20. gs. otrās puses mākslas darbu krājums. LPSR Mākslas fonds darbus sāka iepirkt 1957. gadā, un uz šīs kolekcijas bāzes 2001. gada 27. septembrī tika izveidots LMS muzejs.

Maijas Tabakas darbu izstāde Liepājas muzejā būs apskatāma no 9. decembra līdz 26. februārim.

Izstāde Liepājas muzejā notiek ar Valsts kultūrkapitāla fonda finansiālu atbalstu.

Ieejas biļetes cena: pieaugušajiem – 2 eiro, skolēniem, studentiem, pensionāriem – 1eiro. Bērniem līdz 7 gadu vecumam ieeja bez maksas.

LA.lv