Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto – LETA/Zane Bitere

Liepājā vairums vecāku neatbalsta bērnu skolā iešanu no 6 gadiem 5

Liepājas Izglītības pārvaldes veiktajā aptaujā 59% pilsētas bērnudārzu audzēkņu vecāku norādījuši, ka viņu bērns nav gatavs sākt mācības pirmajā klasē no sešu gadu vecuma, aģentūru LETA informēja Liepājas Izglītības pārvaldes sabiedrisko attiecību speciāliste Gunta Jākobsone.

Reklāma
Reklāma
Veselam
7 produkti, kas visiem šķiet veselīgi, taču patiesībā tādi nav 16
“Pasažieriem bez sejas maskas var tikt atteikta iekāpšana transportlīdzeklī!” Paziņojums autobusa salonā samulsina braucēju 53
Kokteilis
Krišjāņa Kariņa sieva Anda publisko emocionālu vēsti vīra atbalstam: “Es apprecēju vienu no drosmīgākajiem, godīgākajiem, gudrākajiem un labestīgākajiem vīriešiem pasaulē” 399
Lasīt citas ziņas

Ar interneta starpniecību aptaujāti 854 Liepājas bērnudārzu bērnu vecāki. 59% aptaujāto jeb 504 vecāki uzskata, ka viņu bērns sešos gados vēl nav gatavs sākt mācības pirmajā klasē, bet 22,4% aptaujāto norāda, ka bērns varētu apmeklēt skolu no sešu gadu vecuma, ja tas būs noteikts Izglītības likumā. Savukārt 18,6% vēl nav varējuši izšķirties par labu vienam vai otram lēmumam.

58,6% vecāku kā galvenos argumentus pret skolas gaitu sākšanu sešu gadu vecumā minējuši to, ka bērns vēl ir par mazu un nespēj par sevi parūpēties. 14,9% vecāku uzskata, ka bērnam būs grūti iekļauties skolas kārtībā, bet 14% aptaujāto satrauc tas, ka vecākiem nebūs iespēju atbraukt pēc bērna dienas vidū.

CITI ŠOBRĪD LASA

Pret minēto ieceri iebilst arī vecāki, kuru bērnam tikai vasarā paliek seši gadi. Viņuprāt, uzreiz doties uz skolu būtu par ātru, informēja Jākobsone.

Aptaujā vecāki arī norādījuši, ka sešu gadu vecumā bērniem jāmācās ar spēļu un rotaļu palīdzību, svarīga ir diendusa, regulāras maltītes un pastaigas svaigā gaisā, kas sniegtu lielāku ieguldījumu bērna attīstībā nekā mācīšanās skolā pēc jaunas, modernas programmas.

Ja bērniem tomēr būtu jāsāk mācības no sešu gadu vecuma, 58% aptaujāto vecāku kā svarīgāko uzskata nodrošināt daudzveidīgu vidi, kurā iespējams organizēt spēles un rotaļas. 51,5% par būtisku faktoru uzskata veidu, kā tiks organizētas mācības, bet 37% aptaujāto akcentē apgūstamās programmas saturu. 31,9% vecāku būtiska šķiet iespēja bērnam uzturēties pagarinātās dienas grupā. Tāpat vecāki norādījuši uz nepieciešamību bērniem interesanti pavadīt laiku interešu izglītības pulciņos un nodarbībās.

Kā ziņots, Saeima konceptuāli atbalstījusi grozījumus Izglītības likumā un Vispārējās izglītības likumā, kas paredz skolas gaitu sākšanu no sešu gadu vecuma.

Izglītības un zinātnes ministrijas izstrādātie likumu grozījumi noteiks, ka skolas gaitas sākamas no sešu gadu vecuma. Reformas ieviešanu paredzēts sākt 2019.gada 1.septembrī. Izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis (V) iepriekš skaidroja, ka patlaban panākts kompromiss par to, ka sešgadnieki pirmajā klasē varēs sākt iet kā skolā, tā arī bērnudārzā, tādējādi atsakoties no sākotnējā priekšlikuma ieviest pārejas periodu.