×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.0°C
Liene, Liena, Helēna, Elena, Ellena
Piektdiena, 17. augusts, 2018
24. maijs, 2018
Drukāt

Liepājā vairums vecāku neatbalsta bērnu skolā iešanu no 6 gadiem (5)

Foto - LETA/Zane BitereFoto - LETA/Zane Bitere

Ilustratīvs foto.

Liepājas Izglītības pārvaldes veiktajā aptaujā 59% pilsētas bērnudārzu audzēkņu vecāku norādījuši, ka viņu bērns nav gatavs sākt mācības pirmajā klasē no sešu gadu vecuma, aģentūru LETA informēja Liepājas Izglītības pārvaldes sabiedrisko attiecību speciāliste Gunta Jākobsone.

Ar interneta starpniecību aptaujāti 854 Liepājas bērnudārzu bērnu vecāki. 59% aptaujāto jeb 504 vecāki uzskata, ka viņu bērns sešos gados vēl nav gatavs sākt mācības pirmajā klasē, bet 22,4% aptaujāto norāda, ka bērns varētu apmeklēt skolu no sešu gadu vecuma, ja tas būs noteikts Izglītības likumā. Savukārt 18,6% vēl nav varējuši izšķirties par labu vienam vai otram lēmumam.

58,6% vecāku kā galvenos argumentus pret skolas gaitu sākšanu sešu gadu vecumā minējuši to, ka bērns vēl ir par mazu un nespēj par sevi parūpēties. 14,9% vecāku uzskata, ka bērnam būs grūti iekļauties skolas kārtībā, bet 14% aptaujāto satrauc tas, ka vecākiem nebūs iespēju atbraukt pēc bērna dienas vidū.

Pret minēto ieceri iebilst arī vecāki, kuru bērnam tikai vasarā paliek seši gadi. Viņuprāt, uzreiz doties uz skolu būtu par ātru, informēja Jākobsone.

Aptaujā vecāki arī norādījuši, ka sešu gadu vecumā bērniem jāmācās ar spēļu un rotaļu palīdzību, svarīga ir diendusa, regulāras maltītes un pastaigas svaigā gaisā, kas sniegtu lielāku ieguldījumu bērna attīstībā nekā mācīšanās skolā pēc jaunas, modernas programmas.

Ja bērniem tomēr būtu jāsāk mācības no sešu gadu vecuma, 58% aptaujāto vecāku kā svarīgāko uzskata nodrošināt daudzveidīgu vidi, kurā iespējams organizēt spēles un rotaļas. 51,5% par būtisku faktoru uzskata veidu, kā tiks organizētas mācības, bet 37% aptaujāto akcentē apgūstamās programmas saturu. 31,9% vecāku būtiska šķiet iespēja bērnam uzturēties pagarinātās dienas grupā. Tāpat vecāki norādījuši uz nepieciešamību bērniem interesanti pavadīt laiku interešu izglītības pulciņos un nodarbībās.

Kā ziņots, Saeima konceptuāli atbalstījusi grozījumus Izglītības likumā un Vispārējās izglītības likumā, kas paredz skolas gaitu sākšanu no sešu gadu vecuma.

Izglītības un zinātnes ministrijas izstrādātie likumu grozījumi noteiks, ka skolas gaitas sākamas no sešu gadu vecuma. Reformas ieviešanu paredzēts sākt 2019.gada 1.septembrī. Izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis (V) iepriekš skaidroja, ka patlaban panākts kompromiss par to, ka sešgadnieki pirmajā klasē varēs sākt iet kā skolā, tā arī bērnudārzā, tādējādi atsakoties no sākotnējā priekšlikuma ieviest pārejas periodu.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

 1. Arī Liepājā ir apjukusi tauta, nejēgas un grūtgalvji pašvaldības amatos. ka pretojas pasaulē jau sen ieviestai reformai. Mūsu visi mazbērni Eiropā mācās no 5 gad bērnudārzā, bet no seši jau iet skolā. Mācību laiks līdz jūlijam, brīvdienas divi mēneši, toties vai katru mēnesi bērniem pa nedēlai brīvdienas, izvēdina galviņas un kārtībā.

  Atjēdzieties Liepāja, nometiet savu stulbumu.

 2. Arī Liepājā ir apjukusi tauta, nejēgas un grūtgalvji pašvaldības amatos. ka pretojas pasaulē jau sen ieviestai reformai. Mūsu visi mazbērni Eiropā mācās no 5 gad bērnudārzā, bet no seši jau iet skolā. Mācību laiks līdz jūlijam, brīvdienas divi mēneši, toties vai katru mēnesi bērniem pa nedēlai brīvdienas, izvēdina galviņas un kārtībā.

  Atjēdzieties Liepāj, nometiet savu stulbumu.

 3. Jautājums ir ļoti vienkārši risināms. Tuvojas vēlēšanas! Nebalsojiet par partiju kuras sarakstā ir Šadurskis

  • Nebalsojiet par Latvijas izcilām personībā, nomelnojiet tās. Kārlis Šadurskis ir viens no gudrākajiem un spējīgākajām personībām, jānomelno.

   Lai tev, troļļi, izdodas tumsonības reglamentācija – jo sliktāk, jo labāk. ŠADURSKIS ir vienīgais, kurš pārspēja ZZS un TĒVZEMIEŠU 28 gadu stulbo politiku un noteica, ka visām skolām ir jāpāriet uz apmācību latviešu valodā. NA muldēja, ka nedrīkst apmācīt bērnus krievu skolās uz valsts rēķina?! Melo, kurina naidu, jo var mācīt bērnus kaut vai židu valodas skolās uz valsts budžeta rēķina, bet vai vajag. Nevajag, jo jābūt vienādai klvalifikācijai visiem bērniem, SEGREGĀCIJU nodst.

   Un tik tālu aizgājis Raivis Dzintars – ja mācīs visus bērnus latviski – tie būs savējie, ja krieviski – tātad, lasi: svešie. NTā ir naida kurināšana, aplamības. Valoda nepadara cilvēku par patriotu vai ienaidnieku, bnet mums vajadzīgi kvalificēti bērni darba tirgū, tad arī būs patrioti.

   • Par valodu-tas jau ir politisks uzstādījums, bet par pārējo -nedomāju, ka viņš daudz ko saprot no izglītības.

Draugiem Facebook Twitter Google+