Mobilā versija
+3.7°C
Renāte, Modrīte, Mudrīte
Svētdiena, 23. oktobris, 2016
14. novembris, 2013
Drukāt

Liepājā valsts svētkos izdziedās un izdejos stāstu par tiekšanos uz gaismu

Foto - LETAFoto - LETA

Liepājā, Kārļa Zāles laukumā, pilsētas iedzīvotāji un viesi valsts svētkos, 18.novembrī, plkst.17 pulcēsies svinīgajā pasākumā “Zīmes”, kur uz lielās skatuves izdejos un izdziedās stāstu par tiekšanos uz gaismu. Izmantojot latvju zīmes un skaidrojot to nozīmi, godā tiks celtas Austras jeb saules koks, portālu “LA.lv” informēja Liepājas Kultūras pārvaldes attīstības projektu vadītāja Krista Kalnarāja.

Viņa klāsta, ka šogad Latvijas Republikas proklamēšanas 95. gadadienas svinības Liepājā notiek ar īpašu vērienu. Jau 11.novembrī vairāki tūkstoši cilvēku vienojās Lāčplēša dienas lāpu gājienā, bet piektdien, 15. novembrī, ikviens aicināts iesaistīties līdz šim lielākajā akcijā “Austras koks”, kad no pašgatavotiem gaismas lukturīšiem Annas tirgus laukumā tiks izlikta šī latvju rakstu zīme.

Austras koks būs  galvenais 18. novembra svētku vadmotīvs pasākumā. “Šajā simbolā izteikts cilvēka priekšstats par pasauli, par mūsu pagātni, tagadni, nākotni, par mūsu senčiem, mums pašiem, mūsu bērniem. Koks ir saikne ar garīgo, un ne tikai saikne, bet arī izpausme. Austras koks palīdz gaismai uzvarēt tumsu,” skaidro Kalnarāja.

Pasākumā uzstāsies postfolkgrupa “Zari” kopā ar Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra tautas deju ansambli “Rucavietis”. Īpaši veidotajā Sandras Blumbahas horeogrāfijā tiks izdejotas latvju rakstu zīmes. Pasākumu vadīs aktrise Sigita Jevgļevska. Koncerta scenārija teksta autore ir Liepājas rakstniece Sandra Vensko.

Lai iesaistītos pasākuma norises gaitā, pulcējoties Kārļa Zāles laukumā, ikviens aicināts līdzi ņemt brīnumsvecītes. Īpašā brīdī tās varēs aizdeg, lai fotogrāfijās un video iemūžinātu spilgtās gaismiņās zaigojošo krastmalu. Pasākuma uzvedums noslēgsies ar svētku uguņošanu, kas veidota tā, lai Liepājas debesīs un kanālmalā veidotos latvju rakstu zīmes. Uguņošanas muzikālo noformējumu veidojis Jānis Strazds.

Valsts svētku dienā no plkst.18 svētku vakarēšana turpināsies folkloras centra “Namīns” pagalmā.

Pievienot komentāru

Nosauc Latvijas turīgākās biedrības - Latvijas Futbola federācija līderosBiedrības ar vislielākajiem ieņēmumiem 2015. gadā bija Latvijas Futbola federācija (LFF), Latvijas Sarkanais Krusts (LSK) un Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK), liecina SIA "Firmas.lv" un nacionālās informācijas aģentūras LETA izdevumā "Latvijas biznesa gada pārskats 2016" publiskotais Latvijas finansiāli turīgāko biedrību "Top 100".
Dabas saimniecību "Lielkrūzes" piemeklējusi postoša ugunsnelaime (6)Vakar plašs ugunsgrēks bija izcēlies Jaunpiebalgas pagasta ekosaimniecībā "Lielkrūzes", kur aizdegās vairākas saimniecības ēkas un viesu mājas jumts.
Draugiem Facebook Twitter Google+