Latvijā
Novados

Liepājā var nākties atteikties no skolēnu brīvpusdienām2

Foto: LETA/Edijs Pālens

Bezmaksas ēdināšanas nodrošināšanai Liepājas sākumskolās būtu nepieciešams aptuveni 1 miljons eiro, intervijā “Rietumu radio” sacīja Liepājas domes priekšsēdētājs Jānis Vilnītis (LRA).

Liepājas budžetā “nav lieka miljona, kurš stāvētu un gaidītu, kamēr saprotam, kur to tērēt”, tādēļ, ja tiks īstenots Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) ierosinājums brīvpusdienu nodrošināšanu 1.-4.klašu skolēniem nodot pašvaldībām, Liepājā no skolēnu brīvpusdienām var nākties atteikties, sacīja Vilnītis.

Viņš arī atzina, ka IZM paziņojums bijis negaidīts, turklāt valdība līdz šim nav izrādījusi pretimnākšanu jautājuma noregulēšanā.

“Piedāvājām mainīties – pašvaldība uzņemtos rūpes par ēdināšanu, savukārt IZM uzņemtos pilnīgu vai daļēju finansējumu pirmsskolas pedagogiem,” sacīja Vilnītis. Šodien tapis zināms, ka arī šāds scenārijs atbalstu nav guvis.

“Liepājas pašvaldība gan nezaudē cerības, ka risinājums tiks atrasts,” teica Vilnītis, bet atkārtoti uzsvēra, ka bez valsts atbalsta brīvpusdienas Liepājas sākumskolās, visticamāk, nebūs.

Kā ziņots, turpinot darbu pie nākamā gada budžeta, Izglītības un zinātnes ministrija rosinājusi brīvpusdienu nodrošināšanas funkciju 1.-4.klašu skolēniem nodot pašvaldībām, tādējādi tam paredzētos 20 miljonus varētu novirzīt prioritāro pasākumu īstenošanai, tajā skaitā pedagogu algām.

Saistītie raksti

IZM priekšlikums ir plānoto finansējumu 19 681 416 eiro apmērā 2020.gadā un turpmāk ik gadu novirzīt ministrijas prioritāro pasākumu īstenošanai, tajā skaitā pedagogu algām, fundamentālajiem un lietišķajiem pētījumiem un citiem pasākumiem.

Šobrīd IZM nodrošina valsts budžeta līdzekļus 1., 2., 3. un 4.klašu skolēnu ēdināšanai, savukārt pašvaldības atbilstoši iespējām un nepieciešamībai no saviem līdzekļiem nodrošina brīvpusdienas arī citu klašu bērniem, tādējādi brīvpusdienu jautājuma īstenošanā valsts un pašvaldības jau šobrīd piedalās katra ar savu līdzfinansējuma daļu.

LA.lv
LE
LETA
Latvijā
Minimālo pensiju paaugstināšanai novirza 5,7 miljonus eiro
5 stundas
LE
LETA
Latvijā
PVD pārbaudes Siguldā. Arī Ogrē un Ikšķilē. Kas ir zināms līdz šim?
5 stundas
LE
LETA
Latvijā
Valdības lēmumu dēļ Rīgas dome budžetā zaudēs 116,6 miljonus eiro
5 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

IE
Ināra Egle
Latvijā
Pašvaldības grib piespiest valdību sarunāties
4 stundas
LE
LETA
Latvijā
Paziņo datus, cik valsts pārvaldē likvidētas amata vietas un cik ietaupīts
7 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
Noticis savāds ceļu satiksmes negadījums: vietējie izsaka minējumus
3 stundas
Ilga Šuplinska
Latvijā
Ilga Šuplinska: Brīvpusdienu kods
2 stundas
LA
LA.LV
Sports
VIDEO: Bukartam lielisks mačs Čehijā – skaisti vārti un dramatiska uzvara
1 stunda