Sports
Futbols

D. Ikaunieks: Brālis mainīja manu attieksmi pret futbolu 0

Foto – Juris Kalniņš

Latvijas futbola virslīgas čempionātā par rezultatīvāko spēlētāju ar 15 gūtajiem vārtiem šogad kļuva FK “Liepāja” uzbrucējs Dāvis Ikaunieks un atzīst, ka ievērojami progresēt izaugsmē palīdzējuši viņa brāļa Jāņa padomi.
Jānis Ikaunieks iepriekšējā sezonā ar 23 precīziem sitieniem virslīgas rezultatīvāko spēlētāju sarakstā ieņēma otro vietu un ziemā pārcēlās uz Francijas komandu “Metz”. Dāvim pērn bija seši vārti, šogad – jau 15. “Klusībā cerēju kļūt par rezultatīvāko, trenējos cītīgi un ne brīdi neatslābu, nedomāju, ka viss jau paveikts. Brālis pagājušajā gadā visu uztvēra citādi, pamācīja mani, un varbūt arī tāpēc tagad viss sanāca. Galvenais padoms, ka mazāk uzmanības jāpievērš blakuslietām un vairāk – treniņiem, mainīja manu attieksmi pret futbolu,” man sacīja Dāvis Ikaunieks.
Līgums ar FK “Liepāja” viņam ir arī uz nākamo sezonu, bet šobrīd neesot skaidrības, kur turpinās karjeru: “Nezinu, kas notiks. Kad tuvosies ziema, skatīšos – ja būs iespēja spēlēt ārzemēs, būšu priecīgs, ja ne – arī nekas, Liepājā viss ir lieliski.”
Liepājnieki čempionu titulu sev nodrošināja jau divas kārtas pirms turnīra beigām, un Dāvis atzīst, ka saņemties pēdējām spēlēm nav bijis viegli: “Pret FK “Ventspils” – ļoti grūti, arī pirms pēdējā mača pret daugavpiliešiem bija, kā bija, taču, iznākot stadionā un redzot pilnās tribīnes, pirmo reizi šosezon skudriņas pārskrēja ķermenim – ļoti gribējās spēlēt un uzvarēt.”
Divdesmit vienu gadu vecais uzbrucējs stāsta, ka pirms sezonas bijis mērķis iekļūt trijniekā, lai iegūtu ceļazīmi uz Eirokausiem: “No pirmajām spēlēm gājām pa priekšu un sapratām, ka kārtīgi jātrenējas, jācīnās, un tad viss notiks. Sezonas gaitā komandai pievienojās pieredzējuši futbolisti, neviens par to nerunāja, taču paši sapratām, ka uzdevums ir izcīnīt zeltu.”
KOMENTĀRS
Viktors Dobrecovs, FK “Liepāja” galvenais treneris: “Dāvja spēle šosezon īpaši neatšķīrās no pērnās – viņš visu mūžu pieradis sist vārtus, bet pērn Jānis brāli pabīdīja maliņā, tāpēc Dāvis mazliet nenoticēja sev. Šogad atkal sajuta pārliecību. Režīma problēmu viņam nav bijis, brāļa padoms droši vien ir katrā treniņā izspiest maksimumu, un šogad es to ievēroju. Neteikšu, ka pērn bija sliktāk, bet tad lielā nogurumā mēdza atslābt. Par nākotni runājot – ja cilvēks sevi šosezon pierādījis un radījis interesi ārzemēs, tad kāpēc marinēt un vēl kaut ko gaidīt? Pērn labākais vārtu guvējs bija Vladislavs Gutkovskis, par viņu interesējās, bet šis gads nav tik labs, tādēļ nedomāju, ka ārzemēs vairs ir tāda interese. Latvijas futbolistam kāds uzmanību pievērš tikai tad, ja viņš ir spilgts, tāpēc šis brīdis jāizmanto. Kaut kādi varianti Dāvim esot, tomēr grūti spriest, kā viss beigsies.”

LA.lv