Sports
Futbols

“Liepāja/Mogo” futbola kluba budžets tuvojas miljonam0

foto – Evija Trifanova/LETA

Latvijas futbola virslīgas komandas “Liepāja”/”Mogo” šīs sezonas budžets būs 800 000 – 900 000 eiro, pirmdien preses konferencē paziņoja kluba mārketinga nodaļas pārstāvis Olafs Saulriets.

Jaunā “SynotTip” futbola virslīga sāksies jau šajā nedēļas nogalē, bet liepājnieki sestdien to sāks ar cīņu savā laukumā pret ambiciozo “Riga”.

Saulriets pauda, ka tāpat kā iepriekšējā sezonā arī šajā turpināsies sadarbība ar līzinga kompāniju “Mogo”, kā arī atbalstītāju pulkam pievienojies uzņēmums “Ekovalis”. “Varam nospraust konkrētu budžetu, bet laiks dara savas korekcijas. Nospraužam griestus, bet katru gadu tie kļūst arvien lielāki. Rēķinām, ka šīs sezonas budžets būs apmēram 800-900 tūkstoši eiro,” stāstīja Saulriets.

“Vienalga, vai caur kausu vai vietām čempionātā, mērķis ir iekļūt Eirokausos,” kluba mērķus komentēja tā prezidents Māris Verpakovskis. “Pašvaldība kopējam budžetam, ieskaitot infrastruktūru, nodrošinās 20% no finansiālajiem līdzekļiem.”

Verpakovskis pauda, ka budžetā liela loma būs tam, cik Liepājas klubs tālu tiks Eirokausos.

“Virslīgā konkurence būs liela, cīņa notiks starp četriem pieciem klubiem. Čempionāts solās būt intriģējošs,” turpināja Verpakovskis, “ar komplektāciju esam apmierināti, esam parakstījuši līgumus ar labiem spēlētājiem. Viens no mērķiem bija samazināt leģionāru skaitu, kas izdevās – šosezon būs četri. Gribējām arī Mārci Ošu, jo centra aizsarga pozīcijā pēc Oskara Kļavas karjeras beigām un divu leģionāru aiziešanas bija iztrūkums.”

Liepājas klubs Ošu gan neieguva, jo viņš pastiprinājis valsts čempionu Jūrmalas “Spartaks” rindas.

Kluba prezidents atklāja, ka komandas uzstādījums gaidāmajā sezonā būs jauno spēlētāju iespēlēšana, kā arī viņš neizslēdz iespēju, ka pagājušajā gadā vietējā publika bija neapmierināta ar to, ka vietējie spēlēja maz. Verpakovskis atklāja, ka no kluba valdes locekļa Māra Martinsona bija diezgan stingrs uzstādījums, ka jāspēlē jaunajiem.

“Vieta komandā ir jāizcīna, nevienam nekas netiks dāvināts. Marks Kurtišs un Andris Krušatins paši gribēja iet prom, viņi redzēja, ka “Jelgavā” var būt vieni no vadošajiem spēlētājiem,” turpināja Verpakovskis.

Verpakovskis bija apmierināts, ka komandā izdevās noturēt pussargu Jāni Ikaunieku un uzbrucēju Artūru Karašausku. “Šajā sezonā Artūrs būs viens no komandas kapteiņiem. Cerams, viņam būs vēl lielāka atbildība un motivācija. Vārtsargs Valentīns Raļkēvičs ir guvis traumu. Kamēr Valentīns bija vesels, par vārtsarga pozīcijas pastiprināšanu nedomājām. Šobrīd Gļebam Sopotam un Krišjānim Zviedrim būs iespēja sevi parādīt. Ceram, ka uz kādu piekto kārtu Valentīns būs atpakaļ,” sastāva situāciju komentēja Verpakovskis.

Šomēnes ažiotāžu izpelnījās “Liepājas”/”Mogo” jaunieguvums aizsardzības līnijā, jo tās rindas papildināja argentīnietis Aleksis Sarate, kurš pērn septembrī saņēma sešarpus gadu cietumsodu par sava komandas biedra draudzenes izvarošanu, kamēr viņas tā brīža draugs gulējis turpat blakus. Spriedums gan vēl nav stājies spēkā, jo sportists un viņa pārstāvji turpina cīņu par nevainības pierādīšanu un ir iesnieguši apelāciju.

Saistītie raksti

Verpakovskis gan izteicās, ka vēl trīs instancēs lēmums par apsūdzību var tikt apstrīdēts, kā arī pauda cerību, ka viņam nevajadzēs atgriezties Argentīnā un ka spēlētāju attaisnos. Kādreizējais Latvijas izlases uzbrukuma līderis Sarati nosauca par meistarīgu un kvalitatīvu futbolistu.

Tikmēr Liepājas komandas galvenais treneris Tamazs Pertija uzskata, ka pirmajā vietā ir profesionālisms. “Paņēmām jaunus spēlētājus, bet izskatāmies kvalitatīvi un ambiciozi. Šobrīd, skatoties uz pārējām komandām, domāju, ka neviens nedominēs. Klubos ir bijušas izmaiņas un jauni prezidenti, taču manī tas izraisa smaidu. Mēs esam mierīgi, zinām, kādu darbu esam paveikuši. Bija laba nometne Kiprā, kur bija visi vajadzīgie apstākļi, lai labi sagatavotos. Citu komandu budžeti mani neinteresē.”

LA.lv