Latvijā
Sabiedrība

“Liepājas autobusu parka” šoferis atsaka vietu sievietei ar četriem bērniem54

Kadrs no TV3 video

AS ”Liepājas autobusu parks” starppilsētu autobusa šoferis atstājis aiz durvīm sievieti ar četriem bērniem, vēstīja TV3 raidījums “Bez Tabu”.

Sieviete ar četriem bērniem, no kuriem viens ir pavisam maziņš, pēc viesošanās pie vecvecākiem Kandavā vēlējusies doties mājās uz Rīgu ar sabiedrisko transportu. Piestājot AS ”Liepājas autobusu parks” autobusam, sieviete ar bērniem gaidījusi iespēju iekāpt transportlīdzeklī un iegādāties biļeti pie šofera.

”Kandavā nav autoostas, kur varam iepriekš nopirkt biļetes. Gribējām nopirkt pie šofera, stāvējām, bet beigās, kad jau ar ratiem gaidīju, kad tos ieliks bagāžas nodalījumā, šoferis pieskrēja durvīm priekšā un pateica, ka vairs nav vietu. Es teicu, ka arī man jātiek mājās, bērniem jāgatavojas skolai. Bija asāka vārdu apmaiņa. Teicu, lai laiž mūs iekšā, bet viņš iekāpa, aiztaisīja durvis acu priekšā un aizbrauca. Tā mēs tur palikām visi. Labi, ka nebija ziema,” par piedzīvoto stāsta daudzbērnu māte.

Līdz nākamajam autobusam ģimenei jāgaida trīs stundas. Ministru kabineta noteikumi nosaka, ka autobusa vadītājam vispirms jāaicina ieņemt vietas personām, kuras iegādājušās biļetes, priekšroku dodot dažādām grupām, tai skaitā vecākiem ar bērnu ratiem, pēc tam jāaicina ieņemt vietas tiem, kuri iegādājas biļetes pie šofera, atkal dodot priekšroku dažādām grupām, tai skaitā vecākiem ar bērnu ratiem, informē VSIA “Autotransporta direkcija” pārstāve Zane Plone.

Līdz ar to secināms, ka no visiem, kuri autobusā kāpa bez iepriekš iegādātas biļetes, konkrētajai ģimenei bija priekšroka.

AS ”Liepājas autobusu parks” birojā Liepājā ar ”Bez Tabu” komandu uzņēmuma vadība nevēlas runāt kameras priekšā. Rakstveida skaidrojumā valdes priekšsēdētājs Leonīds Krongorns pauž, ka sākotnēji šoferis neesot sapratis, ka ģimene gaida rindā uz iekāpšanu autobusā. Kad to sapratis, vietu vairs nebija.

Plašāk pievienotajā video:

LA.lv