×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.0°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
19. maijs, 2014
Drukāt

Liepājas bērnu un jauniešu teātru skatē – 14 lugas un jauniestudējumi

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Martā un aprīlī Liepājas Bērnu un jaunatnes centrs organizēja pilsētas bērnu un jauniešu teātru skate “Vējlukturis 2014”.

Ar 14 izrādēm skatē piedalījās 11 kolektīvi un 155 jaunie aktieri. Žūrijai un ikvienam interesentam skolēni rādīja savas spējas iejusties lomās un aizraut skatītāju, portālu “LA” informēja pilsētas izglītības pārvaldē.

Dalībniekus vērtēja žūrija – LBJC speciālisti un režisori Juris Ločmelis, Marita Lūriņa Stelmakere, metodiķe Marina Vikaine, LiepU kultūras vadības studente Kristīne Vakula. Tika vērtēta aktierspēle, režija un scenogrāfija. Kolektīvi tika godināti noslēguma pasākumā 12. maijā. Vairāk nekā 30 jaunie aktieri saņēma diplomus pat izcilu vai labu lomu atveidojumu.

Atzinību saņēma Speciālā internātpamatskolas teātra pulciņš un režisores Inga Vēvere un Inese Dombrovska, iestudējot lugu H.Paukšs “Trīs resni laupītāji”, kā arī Raiņa 6. vidusskolas radošais 5.c kolektīvs”, skolotāji Inga Zomerfelde un Dace Knīse, kā arī skolniece Katrīna Buša par atraktivitāti un entuziasmu izrādes „Sprīdīša piedzīvojumi” radīšanā.

3.pakāpes diploms ir Liepājas Valsts tehnikuma teātra pulciņam par iestudēto fragmentu no Māras Rītupes lugas “Trāpījums desmitniekā” un režisorei Aija Niedola.

2.pakāpe ir Ezerkrasta sākumskolas teātra pulciņam par izrādi „Buratino piedzīvojumi” un režisorei Aija Niedola, kā arī Liepājas tautas mākslas un kultūras centra bērnu teātrim par izrādi „Pifa piedzīvojumi” un režisorei Vitai Pētersonei.

1.pakāpes diplomus ieguva seši kolektīvi:

A. Puškina 2. vidusskolas dramatiskais pulciņš (3. klase), izrāde “Nezinītis un viņa draugi” (Nikolajs Nosovs), režisore Alina Barsukova;

7. vidusskolas teātris „Impulss” (4.-11. klase) izrādes “Brīnumnūjiņa” (Natālija Golovanova) un “Jautrais Rodžers” (Dāvids Saļinzjanovs), režisore Nataļja Kuharčuka;

12. vidusskolas teātris “Balagančiks” (8.-11. klase), izrāde “Pie šķirsta astoņos” (Ulrihs Hūbs), režisors Jurijs Zinovjevs;

DALP 5. vidusskolas teātris “Nosaukums” (10.-12. klase), izrāde “Viens solis…”, režisore Lelde Eglinska;

LBJC teātru studija “Karlsona bagāža”, izrādes “Kāpēc sniegs vizuļo” un “Inteliģentās meičas” režisore Marita Lūriņa- Stelmakere;

LBJC leļļu teātris “Pifs” , izrādes “Mazais princis” un “Pankūku feja”, režisore Arta Strakša.

31.maijā Jūrmalas parkā ģimeņu svētku ietvaros ikvienām būs iespēja noskatīties fragmentus no izrādēm, bet koncertestrādē “Pūt, vējiņi!” skatītāji tiek aicināti plkst. 13.00 uz LBJC teātru studijas komēdiju “Inteliģentās meičas” un plkst. 15.00 – uz jauniestudēto mūziklu “Dejas tumsā”, režisore Irēna Karpa. Ieeja bez maksas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+