×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
21. februāris, 2014
Drukāt

Liepājas bērnudārza “Pienenīte” jaunās ēkas pamatos iemūrē kapsulu ar vēstījumu

Foto - LETAFoto - LETA

Liepājā, Karaostā atjaunojamā bērnudārza “Pienenīte” jaunās ēkas pamatos piektdien iemūrēta kapsula ar vēstījumu nākamajām paaudzēm, portālu “LA.lv” informēja pilsētas domes sabiedrisko attiecību speciāliste Gunta Jākobsone.

Projekta “Liepājas pirmsskolas izglītības iestādes “Pienenīte” infrastruktūras uzlabošana” īstenošanas laikā plānots uzbūvēt jaunu ēku ar pārejas galeriju, siltināt un renovēt esošo ēku, iegūstot papildu vietas 96 bērniem.

Kapsulā kopā ar vēstījumu ielikts izdevuma “Katram Liepājniekam” pēdējais numurs, tagadējā bērnudārza fotogrāfija, būvatļaujas kopija, ķieģeļa gabaliņš no nojauktās ēkas un bērnudārza “Pienenīte” piecu audzēkņu  zīmējumi par to, kādu viņi izsapņojuši jauno ēku.

“Prieks, ka tieši Karosta līdz ar bērnudārza “Pienenīte” atjaunošanu iegūs vēl vienu sakārtotu vides objektu”, svinīgajā pasākumā teicis Liepājas domes priekšsēdētāja vietnieks Vilnis Vitkovskis. Viņš arī uzsvēris, ka pašvaldība, kura līdz šim nosiltinājusi visas pilsētas pirmsskolas izglītības iestādes, turpina to labiekārtošanu.

Esošā bērnudārza renovāciju celtnieki sola pabeigt līdz šā gada oktobrim, rekonstruējot veicot ēku un uzbūvējot jaunu korpusu. Projekta rezultātā tiks uzbūvēta jauna ēka ar pārejas galeriju, siltināta un renovēta esošā ēka.  Tāpat tiks izveidotas divas jaunas grupas bērniem no 1,5- 3 gadiem, atsāks darboties jau esošās piecas grupas bērniem no 3-7 gadiem. Projekta rezultātā plānots izveidot deviņas jaunas darba vietas.

Vēl plānots rekonstruēt siltummezglu, siltināt ēkas jumtu un pamatus, izbūvēt zibensaizsardzības un ugunsgrēka automātiskās signalizācijas sistēmu. Labiekārtos bērnudārza teritoriju, izveidojot jaunus rotaļu laukumus, zālienus un celiņus. Modernas pārvērtības piedzīvos arī esošais bērnudārza aprīkojums.

“Pienenīte” pašreiz ir izvietota trīs ēkās, kas nodotas ekspluatācijā 1950. gadā.  Pirms tam šeit bija karaspēka daļas noliktavas. Ēkas saglabājušās 63 gadus. Bērnudārzs “Pienenīte” laika gaitā piedzīvojis vēl divus  nosaukumus – elektromehāniskās skolas bērnudārzs “Enkuriņš” un bērnudārzs Nr. 12.

Projekta kopējās izmaksas ir 1,66 miljoni eiro, tai skaitā 1,2 miljoni eiro ir Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējums un valsts budžeta dotācija.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+