Latvijā
Novados

Liepājas centru piedūmo ugunsgrēks koka ēkā, nosmok kaķis0


Liepājā, Toma ielā 30 šorīt koka ēkā izcēlies ugunsgrēks. Cilvēki nav cietuši. Izglābti mājdzīvnieki, izņemot vienu kaķi – tas nosmacis dūmos.
Liepājā, Toma ielā 30 šorīt koka ēkā izcēlies ugunsgrēks. Cilvēki nav cietuši. Izglābti mājdzīvnieki, izņemot vienu kaķi – tas nosmacis dūmos.
Foto – Ruslans Šulga, portāls “liepajniekiem.lv”

Liepājas pilsētas centrā, Toma ielā 30 šo trešdien, 21.martā, ap pulkst. 11 izcēlies ugunsgrēks divstāvu koka mājā. Notikuma vietā strādāja vairākas ugunsdzēsēju glābēju ekipāžas, tostarp autokāpnes, kā arī bija ieradušies Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķi, bet policijas darbinieki norobežoja teritoriju, liedzot svešām personām piekļuvi ugunsgrēka vietai, vēstī portāls “liepajniekiem.lv”.

Kā portālam pastāstīja VUGD Kurzemes reģiona brigādes pārstāve Anete Strazdiņa, ugunsdzēsēji glābēji izsaukumu uz Toma ielu saņēma pulksten 10.45. Kā liecināja sākotnējā informācija, no divstāvu koka ēkas nākuši dūmi. “Notikuma vietā strādāja 14 ugunsdzēsēji glābēji un trīs ugunsdzēsības autocisternas un autokāpnes,”  informēja Strazdiņa.

Kāda ēkas pirmajā stāvā dzīvojošā vīrieša draugi pastāstīja, ka ugunsnelaime izcēlusies mājas otrajā stāvā. Turklāt neviens no mājas iedzīvotājiem ugunsgrēka izcelšanās brīdī neesot bijis mājās, arī pirmā stāva iedzīvotājs informāciju par nelaimi saņēmis pa telefonu.

Viņi neizslēdza iespēju, ka ēkā varēja atrasties kāda pensionāre, taču pauda cerības, ka viņa evakuējusies pati vai arī sievieti izglābuši operatīvo dienestu darbinieki. Viņi zināja teikt, ka ēkā bijis viens suns, trīs kaķi, kā arī papagailis. Vīrieša draugu rīcībā esošā informācija liecina, ka suns izglābts, par pārējiem mīļdzīvniekiem viņiem informācijas nebija.

Pulksten 12.36 ugunsgrēks tika lokalizēts. Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas priekšnieces pienākumu izpildītāja Inta Palkavniece pēc ugunsgrēka lokalizēšanas “liepajniekiem.lv” pastāstīja: “40 kvadrātmetru platībā dega ēkas starpstāvu pārsegums, jumta pārsegums 30 kvadrātmetru platībā un sētas ārsiena 50 kvadrātmetru platībā. Par laimi, cietušu cilvēku ugunsgrēkā nebija. Tika izglābts papagailis un suns, bet dūmos nosmaka kaķis.”

Vēl pēc vieniem dienā ugunsdzēsēji glābēji turpināja ugunsgrēka likvidācijas darbus.

Saistītie raksti

Kaimiņu mājā dzīvojošie portālam “liepajniekiem.lv” pauduši aizdomas, ka ugunsgrēka izcelšanās iemesls varētu būt “ļergas tecināšana” kādā no ugunsnelaimes skartās ēkas dzīvokļiem.

Šis neesot pirmais gadījums Liepājā kopš pērnā gada decembra, kad ugunsnelaime kādā dzīvojamā mājā izceļas no tajā darbojošās “točkas”. Viens no šādiem gadījumiem bija, piemēram, Jaunliepājā.

LA.lv