×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.0°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
26. maijs, 2014
Drukāt

Liepājas Dizaina un mākslas vidusskolas audzēkņi saņem balvu Grieķijā

Publicitātes fotoPublicitātes foto

No Eiropas Liceju Parlamenta 22. asamblejas juveliermākslā, kas šogad norisinājās Grieķijā, Volosas Profesionālajā skolā (DIEK), ar godalgoto 3. vietu Power Point prezentāciju konkursā atgriezušies Liepājas Dizaina un mākslas vidusskolas audzēkņi un pasniedzēji, portālau LA.lv informēja LDMV projektu vadītāja Sanda Liepa Vjaksa.

Šogad asamblejas rotu un rotu prezentāciju konkursu tēma bija “Kuģis kā cilvēku sociālās un kulturālās komunikācijas simbols cauri laikiem”. No Liepājas Dizaina un mākslas vidusskolas prezentāciju gatavoja Metāla izstrādājumu dizaina izglītības programmas audzēkņi Diāna Jakimaviča, Laura Kazberaviča, Andris Kreicburgs, Niks Laudiņš, Aivis Bērznieks, Elza Anna Zagorska pedagoga Edija Ābeles vadībā.

22. Eiropas Liceju parlamenta asamblejā piedalījās 16 skolas no deviņām valstīm: Beļģijas, Čehijas, Francijas, Grieķijas, Itālijas, Portugāles, Slovākijas, Spānijas, Latvijas.

Pasākuma ietvaros notika gan semināri pedagogiem, gan tika plānotas nākotnes aktivitātes jauniem sadarbības projektiem “ERASMUS+” programmā, dibināti jauni kontakti prakšu iespējām jauniešiem gan skolās, gan uzņēmumos.

Asamblejas laikā notika arī rotu izstāde, kurā tika eksponēti katrā skolā izgatavotas rotas, kuras vērtēja īpaši izveidota komisija. Šis konkurss – izstāde vienkopus sniedz unikālu iespēju novērtēt sevi un citus Eiropas mākslas un dizaina kontekstā.

Liepājas Dizaina un mākslas vidusskola jau no 1996. gada darbojas Eiropas Liceju Parlamentā, kurā apvienojušās juveliermākslas skolas no Eiropas, kā arī kopš 2000. gada darbojas kā oficiāla partnerskola. Katru gadu kādā no Eiropas valstīm – partnerskolām, Eiropas Liceju Parlaments (P.L.E.) rīko konferenci – asambleju, kuras ietvaros notiek juveliermākslas konkurss, kā arī semināri par izglītību un sadarbības iespējām juveliermākslā.

Piedaloties P.L.E. juveliermākslas konkursos, Liepājas Dizaina un mākslas vidusskolas audzēkņi godalgotas vietas ieguvuši jau agrāk. Audzēkņi darbus P.L.E. konkursiem profesionāli sagatavo metāla izstrādājumu dizaina izglītības programmas vadītāja Andra Garokalna un nodaļas pedagoga Edija Ābeles vadībā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+