×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.8°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
21. jūnijs, 2015
Drukāt

Liepājas dome iesaka pilsētniekiem piesargāties no gulbju ģimenes

gulbji_1326

Pilsētas dome brīdinājusi liepājniekus uzmanīties no gulbju ģimenes, kas pastaigājas pa mikrorajonu, liecina pašvaldības ieraksts “twitter” kontā.

“DR mikrorajonā atkal uzdarbojas viena daudzbērnu ģimene, lūdzam būt piesardzīgiem,” liecina ieraksts, kam pievienota fotogrāfija, kurā redzams gulbju pāris ar sešiem vai septiņiem mazuļiem.

Jau ziņots, ka jūnija pirmajās dienās pašvaldība izplatīja paziņojumu, ka vairākām Liepājas gulbju ģimenēm nesen izšķīlušies mazuļi, un aicināja gulbjiem netuvoties pārāk tuvu, jo tie, jūtoties apdraudēti, var arī uzbrukt.

“Situācija, kad gulbji apmetas pilsētas robežās un savās ikdienas gaitās staigā pa pilsētas ielām, ir ierasta un normāla daudzās Eiropas pilsētās. Gulbjiem pilsētā vislielākais drauds ir klaiņojoši suņi, autotransports un paši cilvēki, īpaši jaunieši un cilvēki dažādu vielu ietekmē. Tādēļ nevajadzētu gulbjus pieradināt barību meklēt pilsētas ielās un pie veikaliem, jo gulbjiem ar pamatbarību apkārtējā vidē ir pietiekami,” iepriekš skaidroja Latvijas Dabas muzeja ornitologs un gulbju pētnieks Dmitrijs Boiko.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +17.8
Alūksne +16.6
Daugavpils +16.8
Saldus +14
Liepāja +15.2
Jelgava +16
Ventspils +11.8
Limbaži +15
Madona +16
Rēzekne +15
Draugiem Facebook Twitter Google+