×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.4°C
Liene, Liena, Helēna, Elena, Ellena
Sestdiena, 18. augusts, 2018
19. janvāris, 2017
Drukāt

Liepājas dome jaunu aktieru sagatavošanā ieguldīs 67 176 eiro

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Liepājas teātra lielā zāle

Jauna aktieru kursa sagatavošanai Liepājas teātra vajadzībām pašvaldība turpmākajos četros gados Liepājas Universitātei piešķirs kopumā 67 176 eiro, tai skaitā šogad – 33 588 eiro.

Kā aģentūra LETA uzzināja pašvaldībā, šodien Liepājas domes sēdē pieņemts lēmums par studiju programmas līdzfinansēšanu aktieru kursa sagatavošanai Liepājas Universitātē, lai 2021.gadā Liepājas teātrī ienāktu jauna profesionālu aktieru paaudze.

Lēmums paredz līdzfinansēt jaunveidojamo Liepājas Universitātes profesionālā bakalaura studiju programmu “Dramatiskā teātra aktiermāksla”, lai nodrošinātu Liepājas teātra aktieru trupas paplašināšanu ar jaunās paaudzes aktieriem.

Teātra vadītājs Herberts Laukšteins iepriekš norādījis, ka teātrim ir bēdīga pieredze ar aktieru kursu sagatavošanu Rīgā, kad pēc diplomdarba izrāžu nospēlēšanas Liepājā paliek labi ja divi aktieri no visa kursa. Toties veiksmīgi izdevies aktierus Liepājas teātrim sagatavot Lietuvā, Klaipēdas augstskolā.

Kā uzsver Liepājas domes priekšsēdētājs Uldis Sesks (Liepājas partija), mācoties Rīgā, daudzi Liepājas teātra jaunie aktieri paliek strādāt galvaspilsētā, bet Klaipēdā izglītotie gandrīz visi pieņemti darbā un ar labiem panākumiem darbojas Liepājas teātrī. “Liepājas Universitātei tā būtu laba niša, kur attīstīties. Varam gatavot arī aktierus citiem Latvijas teātriem,” norāda domes priekšsēdētājs.

Jaunais aktieru kurss mācības sāks jau šogad, kad plānots uzņemt 12 studentus. Tā kā programmu iespējams licencēt tikai martā, šim mācību gadam nevarēs prasīt valsts finansējumu, līdz ar to finansējumu piešķirs pašvaldība.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+