×
Mobilā versija
+13.8°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
24. septembris, 2013
Drukāt

Liepājas Ērģeļmūzikas festivāla noslēgumā muzicēs talantīgais ērģelnieks no Krievijas Tarass Bagiņecs

Taras

Ceturtdien, 26. septembrī Sv. Trīsvienības katedrālē ar izcilā krievu ērģelnieka Tarassa Bagiņeca koncertu „Ģēnija atdzimšana” noslēgsies 12. Liepājas Ērģeļmūzikas festivāls. Tā būs 1840. gada Fēliksa Mendelszona – Bartoldi Leipcigas Tomasa baznīcā organizētā koncerta rekonstrukcija, pateicoties kuram Johans Sebastians Bahs tika no jauna atklāts un novērtēts.

Johans Sebastians Bahs šodien ir viens no vispopulārākajiem komponistiem. Ar viņa darbiem iepazīstas ikviens, kurš mācās mūziku. Taču tas ne vienmēr ir bijis tā. Pēc Baha nāves 1750. gadā tā laika sabiedrībai komponists šķita vecmodīgs un neinteresants. Bahs tika ignorēts pat Leipcigā (Vācija), kur viņš bija pavadījis daudzus gadus. 19. gs. sākumā neviens viars neklausījās Baha mūziku. Viņš būtu palicis aizmirsts, ja vien ļoti slavens, jauns un talantīgs mūziķis – Fēlikss Mendelszons Bartoldi neatjaunotu dižā ģēnija slavu. Šī būs Mendelszona organizētā un Leipcigas Tomasa baznīcā notikušā 1840. gada 6. augusta koncerta rekonstrukcija. Tieši šādu progrmmu bija izvēlējies Mendeslzons, lai no jauna pasaulei rādītu Baha darbus un vāktu ziedojumus komponista piemineklim. Koncertā „Ģēnija atdzimšana” slavenā krievu ērģelnieka Tarasa Bagiņeca izpildījumā skanēs Johana Sebastiana Baha un Fēliksa Mendelszona darbi.
Lieliskais krievu ērģelnieks Tarass Bagiņecs beidzis Harjkovas Mākslu institūtu, Sanktpēterburgas Valsts Universitāti, iegūstot maģistra grādu mākslās un humanitārās zinātnēs. Savas prasmes pilnveidojis pie ievērojamākajiem Eiropas profesoriem: Heinriha Valtera (Vācija), Mihaela Redulesku (Austrija), Hansa Fagisua (Šveice), Zigmunda Satmari (Vācija), Ludgera Lomanna (Vācija). Tarass Bagiņecs ir arī Starptautiskā Ukrainas Baha festivāla rīkotājs un muzikālais direktors. Kopš 2002. gada viņš ir Sverdlovskas Valsts akadēmiskās filharmonijas solists (Jekaterinburga, Krievija). Mākslinieks uzstājies Ukrainā, Krievijā, Vācijā, Itālijā, Francijā, Šveicē, Dānijā, Čehijā, Lietuvā, Latvijā, Austrijā, Polijā, Moldovā. Kopš 2011. gada Tarass ir starptautiskā festivāla „Bach-fest” mākslinieciskais vadītājs (Jekaterinburga, Krievi-ja). Šobrīd Tarass Bagiņecs ir viens no piepreasītākajiem un aktīvi koncertējošiem ērģelnie-kiem Krievijā. Viņa koncerttūres aptver praktiski visas Krievijas pilsētas, prestižākās koncert-zāles Vācijā, Francijā, Itālijā. Viņš ir spēlējis Eiropas slavenākajos dievnamos uz vēsturiskām 17.-19. gadsimta ērģelēm. Paralēli muzicēšanai, Tarass ir zināms arī kā ērģeļu atjaunošanas eksperts, kas pēdējos gados ir iesaistījies vairākos ērģeļu restaurācijas projektos, kā arī jaunu ērģeļu būves projektos.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+