×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
21. maijs, 2018
Drukāt

Liepājas ezerā imitēs aviokatastrofu (1)

Foto: LETAFoto: LETA

29. maijā no plkst. 11 līdz plkst.16 Liepājā norisināsies apjomīgas aviācijas ārkārtas situācijas mācības, kurās būs iesaistīti vairāk nekā 350 dalībnieku.

Pašvaldība akcentē, ka mācībās tiks iesaistīts liels skaits operatīvo dienestu, līdz ar to iedzīvotājus aicina neuztraukties, šajā laikā saskaroties ar operatīvajiem transportlīdzekļiem un darbiniekiem, kuri piedalās mācību procesā.

Ņemot vērā, ka mācības notiks Liepājas ezera teritorijā ap Atteku salu, lūdzam makšķerniekus un laivotājus ņemt vērā, ka 29. maijā no plkst. 8.00 līdz 18.00 mācību teritorijā nebūs iespējama caurbraukšana ar laivu vai citiem ūdens transporta līdzekļiem.

Tāpat šajā laika posmā tiks ierobežota transporta un kājāmgājēju kustība Vecās ostmalas posmā no uzņēmuma SIA “AE Partner” virzienā uz ezeru visā ielas garumā, kā arī Fēniksa ielas posmā no Fēniksa ielas 4 līdz krustojumam ar Veco ostmalu.

“Aviācijas mācības ir viens no apliecinājumiem, lai pierādītu, ka Liepāja var nodrošināt augstu drošību, kas saistīts ar lielāka pasažieru skaita uzņemšanu. Tās ir unikālas aviācijas mācības, lai varētu spert nākamo soli lidostas attīstībā,” norāda SIA “Aviasabiedrība “Liepāja”” valdes loceklis Agris Sprūde.

Mācībās Liepājas ezerā tiks imitēts aviācijas negadījums ar 194 pasažieriem, kā arī iesaistot vairāk nekā 20 operatīvos transportlīdzekļus un 120 dalībniekus.

Mācībās piedalīsies SIA “Aviasabiedrība “Liepāja””, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests, Valsts policija, Liepājas pilsētas Pašvaldības policija, Valsts robežsardze, VID Muitas pārvalde, NBS Zemessardzes 44. kājinieku bataljons, Liepājas Speciālā ekonomiskā zona un Liepājas autobusu parks.

Tāpat mācībās tiks iesaistīti NBS Jūras spēki, NBS Ūdenslīdēju mācību centrs, Liepājas Jūrniecības koledža, Rīgas Stradiņu universitātes Liepājas filiāle, stila studija “GA Studio”” un kafejnīca “Makšķernieku namiņš”.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Pilnīgi idiotiski izvēlēts laiks. Tagad ir putnu ligzdošanas laiks, un traucēt 1000.šiem ūdensputnu nozīmē, ka vismaz simtiem ligzdu var palikt pamestas un neizperētas. Tā ir ļoti dabai nedraudzīga rīcība. Šādas mācības jārīko vasaras otrā pusē, kad mazuļi izpērēti un jau apguvuši peldēt un lidot prasmes!

Draugiem Facebook Twitter Google+