Mobilā versija
-3.6°C
Antons, Antis, Antonijs
Trešdiena, 18. janvāris, 2017
26. marts, 2016
Drukāt

Liepājas garīguma vertikāle (1)

Latvijā augstākais altāris, tā dekoratīvā daļa sasniedz 13 m augstumu. Foto - Anda KrauzeLatvijā augstākais altāris, tā dekoratīvā daļa sasniedz 13 m augstumu. Foto - Anda Krauze

Lieldienas ir ne tikai pavasara zīme, bet  atgādinājums par garīgo vertikāli mūsu dzīvē. To apliecina arī Liepājas Svētās Trīsvienības katedrāle.  Šī luterāņu baznīca uzskatāma par greznāko un monumentālāko ēku Liepājā. Šogad  Liepājas Svētās Trīsvienības baznīcas atjaunošanas fondam aprit desmit gadu, paveikti daudzi svarīgi darbi. Ieskatīsimies šajā katedrālē un kaut nedaudz iepazīsim tās nenovērtējamos dārgumus.

 

Uzziņa

Liepājas Svētās Trīsvienības katedrāles pamatakmens likts 1742. gada 19. jūlijā.

Iesvētīta 1758. gada 5. decembrī.

‍Evaņģēliski luteriskajā draudzē – ap 800 cilvēku.

Kristīne Liepa, Liepājas Svētās Trīsvienības baznīcas atjaunošanas fonda vadītāja:

– Esam atjaunojuši katedrāles jumtu un nostiprinājuši pamatus. Šie darbi izmaksājuši 615 938 eiro. No Eiropas Reģionālās attīstības fonda esam saņēmuši pusi šīs summas, otra puse bija jāsedz mums pašiem no ziedojumiem. Izstrādāts un sagatavots tehniskais projekts arī fasāžu un torņa renovācijai, logu un akmens detaļu restaurācijai.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Kā tad ar ērģrlēm?!

VIDEO: Pārdaugavā no kravas automašīnas izbirst kastes ar alu (1)Rīgā šodien, kravas automašīnai strauji bremzējot, uz ielas izbirušas kastes ar alu, pastāstīja Valsts policijas preses pārstāve Līna Kaļķe.
"Jā, jā, jā, kļūdījāmies!" Auto žurnālists Pauls Timrots par "Zebras" traci (2)“Jā, jā, jā, kļūdījāmies! Esam gatavi saņemt līgumā noteikto sodu par pērnā gada sižetiem, kas tapa sadarbībā ar Rīgas domes Satiksmes departamentu.
Draugiem Facebook Twitter Google+