×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.3°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
8. septembris, 2015
Drukāt

Liepājas Gulbju dīķī sastādītās ūdensrozes noēd pīles

udensrozes-glabtu-pilu-plosts.jpg

Liepājnieki satraucas – no ūdensrozēm, ko pirms mazliet vairāk nekā mēneša iestādīja Gulbju dīķī, nekas daudz vairs nav pāri palicis, vien dažas gaužas lapiņas, vēsta portāls “www.liepajniekiem“.

“Mazās lapiņas nāk augšā, viss būs normāli,” mierina uzņēmējs Jānis Gulbis, kurš ūdensrozes no savas sētas Grobiņā uz Liepāju veda un pats arī stādīja. Viņš pēc “Kurzemes Vārda” izteiktajām bažām pats devies uz Gulbju dīķi tās apskatīt. Par to, ka augi izskatās tik slikti, vismaz daļēji varētu būt vainojamas pīles – viņš spriež.

Tās ūdenskrātuvē meklē kādu miera ostu, kur atpūsties, jo ap dīķi ir daudz cilvēku, tāpēc dzīve nemierīga. Un atrod ūdensrožu lapas. J. Gulbis iesaka ūdenī ielaist nelielu plostiņu, kur putniem “uzkāpt un pasnaust”, lai nebūtu šim nolūkam jāizmanto jau tā retie ūdensaugi.
Reklāma

Lai ūdensrozes justos labāk, tām gan vajag stiprināt saknes ar bagātināto kūdru, un tas tiks izdarīts – saka J. Gulbis, pats apņēmies pieskatīt, lai to izdarītu pareizi. “Šogad jāsaņemas, nav tik stipri bojātas.” Stiprinātās ūdensrozes varētu uzziedēt nākamgad ap jūnija sākumu.

Ūdens kvalitāte gan izbetonētajā ūdenstilpē nevar būt īpaši laba – viņš piebilst. Ūdenī nonāk un paliek pārpalikumi no maizes, ko tur samet putnu un zivju barotāji, arī zivju izkārnījumi nekur nepazūd.
Plašāk lasiet laikraksta “Kurzemes Vārds” 8. septembra numurā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+