“Liepājas” hokejisti izcīna pirmo vietu virslīgas regulārajā čempionātā 0

Latvijas hokeja virslīgas spēlē svētdien “Liepāja” savā laukumā ar rezultātu 10:1 (5:0, 3:0, 2:1) apspēlēja turnīra pastarīti “Rīga 99″/”Tukums” un izcīnīja uzvaru regulārā čempionāta kopvērtējumā.
Lai izcīnītu pirmo vietu pamatturnīrā, “Liepājai” šajā mačā vajadzēja izcīnīt vienu punktu jeb vismaz nospēlēt neizšķirti mača pamatlaikā.
Uzvarētāju sastāvā divus vārtus guva Māris Diļevka, Romāns Ņekļudovs un Edgars Beizaks, kura rēķinā arī rezultatīva piespēle, bet Martins Lavrovs izcēlās ar vārtu guvumu un trim rezultatīvām piespēlēm.
“Rīga 99″/”Tukums” rindās vienīgos vārtus guva Dāvids Krūmiņš.
“Liepāja” jau mača pirmajā periodā panāca 5:0 vadību, kad pa diviem vārtiem guva Diļevka un Ņekļudovs, bet vienu reizi precīzs bija Beizaks.
Jau ziņots, ka “Liepāja” sestdien ar rezultātu 3:1 (2:1, 0:0, 1:0) pārspēja Ogres “Kurbadu”, izcīnot svarīgu uzvaru. Ja “Kurbada” komanda šajā mačā būtu uzvarējusi pamatlaikā, tā regulāro sezonu noslēgtu pirmajā vietā, bet tagad tā palikusi tikai trešā, kas liks sacensties ceturtdaļfinālā.
Jau nākamajā nedēļā otrdien sāksies ceturtdaļfināli sērijā līdz trim uzvarām. Tajos spēkosies “Zemgale”/LLU ar “Prizmas” hokejistiem un “Kurbads” ar “Rīgas” komandu, bet “Liepājas” un “Mogo” vienības jau automātiski kvalificējušās pusfinālam.
Regulārajā čempionātā “Liepāja” uzvarēja ar 70 punktiem 30 mačos, “Mogo” atpalika par trim punktiem, bet vēl divus punktus mazāk izcīnīja “Kurbards”.
Ceturtā regulāro sezonu ar 54 punktiem noslēgusi “Zemgale”/LLU, savukārt pie 39 punktiem tika “Prizma”. Vēl “Rīga” 3guva 14 punktus, bet kopvērtējuma pastarīte “Rīga 99″/”Tukums” tika pie sešiem punktiem.
Kā zināms, oktobrī no turnīra tika izslēgta bankrotējusi virslīgas komanda HASC/”Tukums”. No tās čempionāta apritē palicis “Tukums”, kas apvienojies ar hokeja skolas “Rīga” 1999.gadā dzimušajiem spēlētājiem.
HASC/”Tukuma” hokejisti šosezon aizvadītajās sešās spēlēs cieta tikai zaudējumus, bet, tā kā komanda tika tikai pārveidota, tās jau aizvadītās spēles palika spēkā.
HASC jeb “Hokeja akadēmijas sporta centrs” virslīgā debitēja pagājušajā sezonā, spēles aizvadot Jūrmalā, bet pirms šīs sezonas pārcēlās uz Tukumu.