Tehnoloģijas

Liepājnieka fotogrāfētais skats rotā “Sony” viedtālruņu ekrānus2


Fotogrāfs Kārlis Volkovskis no Liepājas rāda savu foto uz “Sony” viedtālruņu ekrāniem.
Fotogrāfs Kārlis Volkovskis no Liepājas rāda savu foto uz “Sony” viedtālruņu ekrāniem.
Foto – portāls “liepajniekiem.lv”, Anastasija Pečkureva

Pateicoties fotogrāfam Kārlim Volkovskim, teju visa pasaule var aplūkot, iepazīt un sajust daļiņu no Liepājas. Ar vienu pogas klikšķi viņam ir izdevies iemūžināt pilsētas zvaigžņoto debesu jumu, kas nu rotā “Sony” viedtālruņa īpašnieku ekrānus, vestī portāls “liepajniekiem.lv”.

Kā stāsta pats liepājnieks, ar savu sirdslietu – fotografēšanu – viņš nodarbojas jau sen. Sākotnēji aizraušanās mirkļus ietvert bildēs ir bijis hobija līmenī, taču nu viss ir pāraudzis profesionālā darbībā. Mākslas un dizaina prasmes viņš ieguvis Liepājas Dizaina un mākslas vidusskolā, tagadējā Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolā. “Fotogrāfija man ir veids kā notvert esošos mirkļus sev apkārt. Domāju, ka tiekšanās uz neredzētām bildēm ir tas, kas licis man ar to aizrauties. Katru reizi gribās it kā šķietami ikdienišķus mirkļus parādīt citādāk.”

Kārļa radītais fotomirklis, kurā iemūžinātas zvaigžņotas debesis virs Liepājas Dienvidu mola vasaras naktī un bākas gaismas stars, esot tapis pirms trīs gadiem. Pats Kārlis to saucot par veiksmīgu apstākļu sakritību. “Kādā vasaras naktī, joka pēc, izdomāju aiziet līdz molam, nedaudz pafotografēt. Laikam netīšām bija sanācis noķert īsto mirkli, jo debesis bija izteikti zvaigžņotas,” tā viņš stāsta intervijā “liepajniekiem.lv”.

Tā kā bilde sanāca pat vairāk nekā izdevusies, 2016. gadā puisis to nolēma iesūtīt pasaules lielākajā fotogrāfiju konkursā “Sony World Photography Awards” un nacionālās balvas kategorijā izcīnīja 2. vietu. Kopumā konkursa žūrijai bija nācies izvērtēt vairāk nekā 230 tūkstošus fotogrāfiju no visas pasaules.

Saistītie raksti

Tā arī stāsts ar bildi bija beidzies, līdz brīdim, kad ”Sony” kompānija sazinājusies un uzrunājusi puisi. “Viņi manu bildi bija atraduši starp iepriekš konkursā iesūtītajām. Tā viņiem iepatikusies un pastāstīja, ka vēlas to izmantot kā “Sony” viedtālruņa ekrāntapeti, sazinājās, lai vaicātu manu piekrišanu. Galvā nebija divu domu – bija jāpiekrīt,” smaidot stāsta puisis. “Man vispirms tika atsūtīti paraugi ar to, kā bilde izskatīsies telefonā. Bet, protams, pa visam citas sajūtas pārņēma, kad telefons atradās jau rokās. Tad tas bija sataustāms, viss bija noticis pa īstam.”

Kārlis ir priecīgs, un atzīst, ka viens no viņa sapņiem ir īstenojies. “Esmu laimīgs, ka varbūt šādā veidā varu parādīt to, ka ikviena spēkos ir sasniegt panākumus. Iepriekš, skatoties uz telefona bildēm, nespēju pat iedomāties, ka mana varētu būt to pulkā. Tas tikai parāda, ka nav jābūt izredzētajam, bet ir jāstrādā daudz un neatlaidīgi.” Tomēr visvairāk viņš ir gandarīts par to, ka visā pasaulē būs iespējams sajust daļu no Liepājas burvības.

 

LA.lv