×
Mobilā versija
+10.2°C
Līksma, Bārbala
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
25. februāris, 2015
Drukāt

Liepājas Kultūras projektu konkursā saņemti 78 pieteikumi

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Liepājas Kultūras pārvaldes organizētajā Kultūras projektu konkursā 2015 saņemti 78 projektu pieteikumi, no tiem visvairāk mūzikas, dejas un vizuālās mākslas nozarē, LA.lv uzzināja pārvaldē.

Ar mazāku pieteikumu skaitu pārstāvētas arī literatūras, filmas, dizaina un arhitektūras nozares.

Kopējā summa, kas tiek prasīta projektu realizācijai ir aptuveni 250 000 eiro, kas sešas reizes pārsniedz pieejamo finansējumu – 40 000 eiro, paskaidroja Kultūras pārvaldes attīstības projektu vadītāja Agita Auza.

Visvairāk projektu atbilst Kultūras projektu konkursa nolikuma prioritātēm par jaunu un inovatīvu kultūras ideju realizēšanu Liepājā, kas spēj radīt rezonansi un būt unikālas Latvijas un starptautiskā mērogā un kas vērsti uz Liepājas kultūras vērtību apzināšanu, izpēti, dokumentēšanu vai popularizēšanu Liepājas, Latvijas un starptautiskā mērogā. Citas prioritātes ir pārstāvētas ar līdzīgu projektu pieteikumu skaitu.

Projektu vērtēšanas komisija izvērtēs iesniegtos projektu pieteikumus 10. martā un rezultāti būs zināmi pēc 13. marta. Komisijas priekšsēdētājs būs Liepājas Kultūras pārvaldes vadītājs Juris Jirgens, savukārt komisijas locekļi būs profesionāļi dažādās kultūras nozarēs – Juris Zviedrāns (mantojums, arhitektūra), Monta Krafte (tūrisms, izklaide), Uldis Drišļuks (mūzika, producēšana, menedžments), Santa Mazika (vizuālā, multimediju māksla), Vēsma Lēvalde (teātris, rakstniecība), Inguna Tomsone (vide, radošās industrijas, inovācija), Solveiga Pētersone (tradicionālā kultūra, kultūrizglītība). Šī gada konkursa projektus vērtēs saskaņā ar administratīviem un kvalitatīviem vērtēšanas kritērijiem, kas noteikti konkursa nolikumā.

Kā ziņots iepriekš, Liepājas Kultūras pārvalde izsludinātajā kultūras projektu konkursā piedalās projekti, kuru realizācija notiek Liepājā un kuru rezultāti ir sabiedriski nozīmīgs ieguvums pilsētai. Projektu konkursa uzdevums ir finansiāli atbalstīt Liepājas pilsētai nozīmīgu kultūras projektu īstenošanu dažādās kultūras nozarēs, kā arī starpdisciplinārus projektus.

2015. gadā projektu konkurss tiek izsludināts vienu reizi, nosakot projektu realizēšanas termiņu no 2015. gada 27. marta līdz 2016. gada 26. martam. Piešķirtā finansējuma apjoms vienam projektam ir paaugstināts līdz 5000 eiro.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+