“Liepājas lauvas” ar rezultatīvu uzvaru sāk bronzas sēriju 0

LBL čempionātā cīņā par bronzas medaļām sērijā līdz trīs uzvarām pirmo panākumu izcīnīja “Liepājas lauvas”, ar 97:80 pārspējot “LU”.

FOTO. Mākslīgais intelekts nosauc 10 pasaules pievilcīgākos vīriešus. Starp tiem – pretrunīgi vērtēts Latvijas politiķis
“Citreiz pirms koncerta nepieciešams atgādināt ētiku un pieklājības etiķeti” – Madara Raabe vīlusies par koncertā Siguldā pieredzēto
Notriektā tautumeita 10

Liepājas komanda ar favorītu un mājinieku tiesībām spēli aizvadīja kā rotaļā par kaķi un peli. Pārliecinošam 8:0 un 11:2 sākumam sekoja vājuma brīdis un neizškirts 13:13. Mājinieki atguva vadību, studenti atkal ķēra un pat izvirzījās vadībā. Tā turpinājās lielākā daļa pirmā puslaika, kura beigu daļā lauvām padevās 22:7 izrāviens. “LU” vairāk iespējas meklēja groza apakšā – puslaikā 28 divpunktu metieni un tikai trīs tālmetieni. Latvijas basketbolam neraksturīga proporcija. Turklāt tuvāk grozam bija ko atrast – Zintis Plivda puslaikā bija guvis 14 punktus, no spēles iemetis 6 no 7 metieniem. Atlēkušas bumbas arī biija studentu pusē. Tomēr rezultāts – “Liepājas lauvu” labā. Mānjiniekiem metienu proprcijas bija pavisam citas – 19 divpunktu metieni, 15 trīspunktu, turklāt seši trejači precīzi. Kopā ar mazāku kļūdu skaitu tas deva nelielu pārsvaru.

Arī otrajā puslaikā liepājnieki zaudēja cīņu par atlēkušajām bumbām, ko kompensēja ar augstāku precizitāti metienos no spēles, agresivitāti, izpildītiem soda metieniem un mazāk kļūdām. Kā abu komandu savstarpējās spēlēs šosezon ierasts, laukumā vairāk bija uzbrukuma basketbols. Turklāt studentiem tā arī neizdevās atrast grožus lauvu līderu rezultativitātei – uzbrukumā ugvuņoja Kravčenko un Timma, bet Džošua Meijo saviem punktiem pievienoja 11 rezultatīvas piespēles. Vēl vienu iespēju būtiski apdraudēt savu uzvaru liepājnieki nedeva un spēles noslēgumā svinēja pārliecinošu 97:80 uzvaru.

Otrā sērijas spēle 9. maijā Rīgā.

LBL ČEMPIONĀTS

Sērija par 3. vietu

“Liepājas lauvas” – “LU” 97:80 (20:19, 44:38, 67:56). Kravčenko 27, Timma 20, Ate 13, Meijo 10+11AB, Helmanis, Literis pa 7, Pastušeņa 6, Bricis 5, Jakovičs 2; Plivda 22+9AB, Peiners, Darģis pa 13, Aizpurs 9, Kravalis 8, Zēbergs 6, Dārgais 5, S. Vītols 4. Sērijā 1-0.