×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.2°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
12. maijs, 2017
Drukāt

Liepājas mākslinieki glezno dzimto pilsētu

Foto no Liepājas muzeja krājuma.Foto no Liepājas muzeja krājuma.

T. Uldriķis Liepājas osta (1960 gads)

No 10. maija līdz 4. jūnijam Liepājas muzejā apskatāma izstāde “Liepāja – mākslinieku iedvesmas avots”, kuru veido dažādas mākslinieku gleznas no Liepājas muzeja mākslas priekšmetu kolekcijas, LA.lv uzzināja muzejā.

Izstādes centrālā vieta ierādīta Liepājai. Šoreiz tas ir stāsts par to, kā pilsētu dažādos laikos redz un sajūt mākslinieki, atainojot to savās gleznās. Atlasītos darbus vieno Liepāja – tās ielas, pagalmi, osta un tirgus laukumi, pastāstīja Rita Krūmiņa, Liepājas muzeja galvenā krājuma glabātāja.

Izstādē pārstāvēti tādi izcili mākslinieki un vecmeistari kā Jānis Sudmalis, Teodors Uldriķis, Valters Uzticis, Zigurds Filics, Nora Drapče, Matīss Zavickis, Kārlis Sauka, Staņislavs Dinģelis, Ēriks Caune, Skaidrīte Elksnīte un citi.

“Darbi ar nodomu izraudzīti izstādei dažādās tehnikās, tie tapuši dažādos periodos, lai spētu atspoguļot pilsētas burvību un autoru personisko skatījumu uz pilsētu,” teic Krūmiņa.

Liepājas muzejs šajā izstādē piedāvā apskatīt arī vairākus jaunieguvumus, kas vēl līdz šim nav bijuši eksponēti plašākai sabiedrībai – Otto Tiliņa gleznu “Liepājas ainava” (1979), 1970-to gados Liepājā rīkotajos plenēros tapušus darbus – Valdas Mežbārdes “Liepāja II” (1977) un Vitas Mercas “Iela” (1978).

Izstāde Liepājas muzejā Kūrmājas prospektā 16/18 apmeklētājiem bez maksaspieejama no 10. maija līdz 4. jūnijam.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+