Ekonomika
Bizness

“Liepājas Metalurga” administrators Koris zaudējis sertifikātu0


“Liepājas Metalurgs” ražotne.
“Liepājas Metalurgs” ražotne.
Foto – LETA/Evija Trifanova

AS “KVV Liepājas metalurgs” maksātnespējas administratoram Guntaram Korim šomēnes ir izbeigta administratora sertifikāta darbība, uzzinājis laikraksts “Kurzemes Vārds”. Tas nozīmē, ka uzņēmumam, visticamāk, būs jauns administrators, vēstī portāls “liepajniekiem.lv”.

Koris laikrakstam esot apstiprinājis, ka viņa sertifikāta darbība ir izbeigta, taču sīkākus komentārus pagaidām atteicies sniegt. Savukārt Privatizācijas aģentūras (PA) valdes priekšsēdētājs Vladimirs Loginovs skaidrojis, ka sertifikātu administrators zaudējis, jo nav nokārtojis maksātnespējas administratoru kvalifikācijas eksāmenu. “Nav tā, ka sertifikāts atņemts par kaut kādiem pārkāpumiem.”

Koris savas pilnvaras “Liepājas Metalurgā” saglabā, līdz tiesa būs iecēlusi jaunu maksātnespējas administratoru. PA vadītājs saka, ka uzņēmuma maksātnespējas procesa gaitu tas neietekmēšot. “Mēs īpaši neuztraucamies, jo tas jau nenozīmē, ka process sabrūk.” Taujāts, kas notiks ar nesen izsludinātajām “KVV Liepājas metalurga” mantas izsolēm, viņš pauda, ka, iespējams, G. Koris tās pagūs novadīt līdz administratora nomaiņai.

Koris aģentūrai LETA savukārt sacīja, ka sertifikātu 1.martā zaudējis tādēļ, ka nav nokārtojis pārkvalifikācijas eksāmenu. “Līdz brīdim, kamēr Liepājas tiesa ieceļ jaunu maksātnespējas administratoru, turpinu pildīt savus pienākumus,” sacīja Koris. Jautāts, kas notiks ar iepriekš izsludinātajām izsolēm, Koris norādīja, ka neviena no izsolēm nav atcelta. Tiesa, viņš nevarēja prognozēt, ko varētu darīt jaunieceltais administrators.

Īstenojot “Maksātnespējas likumā” noteikto administratoru profesijas reformu praksē, administratoru eksaminācija un kvalifikācijas kontrole ir nodota Maksātnespējas administrācijai, bet divu gadu laikā visiem pašreizējiem administratoriem ir pienākums nokārtot kvalifikācijas eksāmenu atbilstoši jaunajām prasībām, kas ietver arī nevainojamu reputāciju. Turpmākie kvalifikācijas eksāmeni administratoriem jākārto reizi divos gados.

Administratora sertifikāta darbības izbeigšana, amata darbības apturēšana un atbrīvošana, atcelšana vai atstādināšana no amata neatbrīvo administratoru no atsevišķu pienākumu izpildes: iesāktu darbību pabeigšanas, dokumentu nodošanas jaunajam administratoram utt., lasāms Maksātnespējas administrācijas mājaslapā, vēstī “liepajniekiem.lv”.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka 26.februārī sākās elektroniskā izsole maksātnespējīgā “KVV Liepājas metalurgs” elektrotēraudkausēšanas ceham un tur esošajai kustamai mantai – cehā uzstādītajām tehnoloģiskajām iekārtām un mašīnām kā lietu kopībai, kā arī četriem uzņēmumam piederošajiem nekustamajiem īpašumiem.

Liepājā, Brīvības ielā 94, esošā elektrotēraudkausēšanas ceha un iekārtu kā lietu kopības pirmās izsoles sākumcena ir noteikta 5,35 miljonu eiro apmērā.

Tāpat šodien sākas izsoles Liepājā esošajiem nekustamajiem īpašumiem ar adresi Brīvības ielā 92A, Brīvības ielā 94A, Brīvības ielā 100, Brīvības ielā 100B. Šo četru nekustamo īpašumu kopējā sākumcena ir 313 000 eiro. Izsoles notiks elektronisko izsoļu vietnē “izsoles.ta.gov.lv”. Tās sāksies plkst.13 un tiks slēgtas 28.martā, plkst.13.

Saistītie raksti

Tāpat jau ziņots, ka 23.februārī maksātnespējīgā “KVV Liepājas metalurgs” administrators Koris izsludināja pirmās sešas uzņēmuma mantas izsoles. Tostarp velmētavas mantas izsole notiks 20.martā, plkst.12, Liepājā, Brīvības ielā 93, un tās sākumcena ir noteikta 1,33 miljonu eiro apmērā.

Tāpat vēstīts, ka “KVV Liepājas metalurga” maksātnespējas administrators nolēmis uzņēmumam piederošo mantu pārdot vairākās izsolēs pa daļām. Šāds lēmums pieņemts, jo neviens no “KVV Liepājas metalurga” iegādes pretendentiem nebija izpildījis nodrošināto kreditoru izvirzītos nosacījumus un sniedzis prasītās garantijas, kas apliecinātu spēju uzņēmumu iegādāties kā vienu veselumu un atjaunot tā darbību.

“KVV Liepājas metalurgs” par maksātnespējīgu tika pasludināts 2016.gada septembrī.

LA.lv